اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

البرز - کرج  
چهارشنبه 24 خرداد 1396

امامزاده طاهر از بناهای شاخص مذهبی در شهر کرج است. این مقبره متعلق به دوره صفویه بوده و از زیارتگاه های مشهور کرج محسوب می شود. 

نام این امامزاده، حسین اکبر می باشد و سلسله انساب ایشان حسین اکبر بن علی بن الحسین بن علی بن ابیطالب است. این مکان در مسیر اتوبان کرج - قزوین بعد از پل مهرشهر قرار دارد و راه دسترسی به آن از حریم راه فرعی آزاد راه است. 

مساحت این امام زاده 6 هکتار است که در آن، بنای حرم، فضای سبز، قبرستان، یک زمین بازی برای کوکان، وضوخانه و پارکینگ تعبیه شده است.

ساختمان قدیمی بقعه متبرکه که مربوط به دوره صفویه بود به دلیل فرسودگی در سال 1374 تخریب شد و ساختمان جدید با معماری و طراحی زیبا در سال 1372 احداث گردید که دارای یک گنبد و دو شبستان، دو رواق شمالی و جنوبی، دو گلدسته و یک ایوان است.

در محوطه امام زاده طاهر، گورستان وسیعی وجود دارد که برخی از اهالی هنر در آن آرمیده اند از جمله:

جعفر بدیعی (روزنامه نگار و بنیانگذار مجله کیهان بچه ها)، غلامحسین بنان (خواننده ایرانی، استاد آواز هنرستان موسیقی تهران)، احمد شاملو (شاعر، نویسنده، پژوهشگر)، حسن کامکار، امیرناصر افتتاح، مازیار (خواننده)، پرویز نارنجی‌ها، شهین حنانه، علی اصغر زند وکیلی، حسینعلی ملاح، رجبعلی امیرفلاح، رضا روحانی موید، شاپور نیاکان، حمیدرضا کمالی و ...

دیدگاه کاربران


just_masood
just_masood
یکشنبه 12 بهمن 1399 ساعت 11:17

من حتما سری به اینجا میزنم. این همه سال از مقابلش رد شدم اما نمیدونستم اشخاص مهمی اینجا دفن هستند. تازه فهمیدم پوران، شاملو و چند نفر هستن اونجا.


nazanin
nazanin
چهارشنبه 03 دی 1399 ساعت 15:16

یه سال گروه رهروان زینبی به آستان امامزاده طاهر آمدند که خانم الهام چرخنده هم سخنرانی زیبایی در اینجا انجام داد.


vatkohzadi
vatkohzadi
دوشنبه 19 خرداد 1399 ساعت 12:45

استاد سه تار احمد عبادی در این امامزاده قدیمی که قدمتش به دوره صفویه برمیگرده دفن هستند 🙏🏿 اولِ مهرشهر کرج این امامزداده قرار داره.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار