اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

گیلان - رشت  
چهارشنبه 24 خرداد 1396

بلوار امام خمینی در رشت را می توان بلوار رستوران نامید زیرا در هر گوشه و کنار آن رستوران های مدرن و سنتی سر برآورده اند. رستوران حسن رشتی اما از جمله رستوران هایی است که در پرس و جو از افراد محلی به عنوان رستورانی خوب معرفی می گردد. 

رستوران حسن رشتی تنها به دلیل کیفیت و قیمت مناسبی که دارد شهرت یافته است به طوریکه از شهرهای دیگر نیز برای صرف غذا به این رستوران می آیند. این رستوران در منوی خود انواع کباب و جوجه کباب را ارائه می دهد و علاوه بر آن غذاهای محلی شمالی همانند دیگر رستوران ها سرو می نماید تنها با این تفاوت که طعم غذاهای آن از دیگر رستوران ها اصیل تر است به طوریکه حتی مازندرانی ها نیز برای صرف غذاهای محلی خود به حسن رشتی می آیند مثل قورمه سبزی که با لوبیا چشم بلبلی و سبزی محلی سرو می‌شود.

علت نام گذاری این رستوران به حسن رشتی این است که از آنجایی که برنج های شمال به برنج رشتی شهرت دارند و حسن آقا صاحب این رستوران بهترین کته شمالی را طبخ می کند و به مشتریان ارائه می دهد به حسن رشتی شهرت یافته است. شهرت حسن رشتی حتی به تهران هم رسیده است به طوریکه شعبه ای به نام رستوران خوشبین در خیابان سعدی تهران تأسیس کرده است اما کسی این رستوران را به نام خوشبین نمی شناسد و کمتر کسی است که با گفتن این نام می تواند شما را راهنمایی کند و همه آن را به نام رستوران حسن رشتی می شناسند. 

از معروف ترین غذاهایی که می توانید در این رستوران میل کنید ماهی سفید، کباب ترش و میرزا قاسمی است که هم در منوی شعبه رشت و هم در شعبه تهران وجود دارد.

برای دسترسی به رستوران حسن رشتی باید به رشت، بلوار امام خمینی، بالاتر از میدان توشیبا، نبش کوچه فرشته سفر کنید تا به رستوران حسن رشتی برسید.

دیدگاه کاربران


diyar
diyar
دوشنبه 28 تیر 1400
قدیم خوب بود ولی الان افتضاح شده اصلا پیشنهاد نمیکنم.
beard.man666
beard.man666
سه شنبه 11 خرداد 1400
رستوران حسن رشتی یا همان رستوران خوش بین رفتم چند سال قبل چلو ترش تره خوردیم 11 تومان بود. فضای خیلی خوبی داشت.😊
mineral.watertegari
mineral.watertegari
دوشنبه 06 اردیبهشت 1400
رستوران بزرگی هست اما اصلا کیفیت غذاشون خوب نیست میتونیم بگم مزخرف بود.
ayda
ayda
سه شنبه 12 اسفند 1399
من رفتم خداییش همه غذاهاش خوشمزه بودن 😁 اگر به رشت سفر کردید گزینه خوبی برای سرو غذاهای اصیل گیلانی است.
behnammollai
behnammollai
یکشنبه 12 بهمن 1399
یه رستوران هم به نام حسن رشتی توی نوشهر هست قبلا خیلی با کیفیت تر بود و بین رستوران های منطقه حرف اول رو میزد اما متاسفانه نتونست با رستورانهای جدید رقابت کنه.
sangf
sangf
چهارشنبه 03 دی 1399
رستوران حسن رشتی از 11 و نیم صبح تا 12 و نیم شب پذیرایی میکنه و برای مراسم و جشن ها هم مکان خوبی هستش.
mhla_mirzaei.1
mhla_mirzaei.1
دوشنبه 19 خرداد 1399
من 4 سال اونجا دانشجو بودم و مشتری دائمی رستوران حسن رشتی بودم با اینکه الان ضعیف تر شده ولی هنوز هم خوبه مخصوصا ماهی سفیدش معرکه است.😛😊