اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

گیلان - آستارا  
سه شنبه 23 خرداد 1396

تالاب استیل  که به دریاچه استیل و یا دریاچه متحرک نیز شهرت دارد، یکی از مناطق گردشگری و توریستی استان گیلان می باشد که در هفت کیلومتری شهر آستارا و در حاشیه جاده رشت به آستارا قرار گرفته و یکی از مهمترین قطب های گردشگری این شهرستان محسوب می شود. 

اهمیت گردشگری این تالاب به دلیل نزدیکی به جاده، تنوع چشم‌ اندازهای طبیعی همچون کوهستان، جنگل و مزارع و کشتزارهای اطراف، چندین برابر می‌شود.

ضلع‌ غربی تالاب، پوشیده از جنگل و پوشش‌ های سبز گیاهی است و در ضلع شرقی آن درختان توسکای شناور در این دریاچه، منظره بسیار جالب توجهی را به وجود آورده اند. این تالاب در بهار و تابستان استراحتگاه مسافران بسیاری می باشد. در ده سال اخیر تالاب استیل به عنوان یکی از پنج منطقه نمونه گردشگری استان گیلان شناخته شده است.

از ویژگی‌ های مهم این تالاب وجود ماهیان مشهوری مانند کپور و اردک ماهی است. همچنین این تالاب طبیعی جایگاه پرندگان کمیاب بوده که برای زاد و ولد از اروپای مرکزی، ماورای خزر و مناطق قطبی به این منطقه مهاجرت می‌کنند که مهم‌ ترین آن چینگیر نوک‌ سرخ است.

از ویژگی‌های بسیار برجسته و منحصر به فرد تالاب استیل آستارا این است که درختان این تالاب به سبب اینکه ریشه آنها در آب قرار دارد، همواره در پهنای تالاب جا به جا می‌شوند و حرکت می‌کنند. به همین علت، تالاب استیل به تالاب درختان شناور نیز شهرت دارد.

شایان ذکر است که در گویش تالشی، به این تالاب هستل به معنای آبگیر نیز می گویند. در برخی مواقع، گردشگرانی که در اطراف دریاچه، چادر زده و استراحت می کنند پس از گذشت یک روز شاهد جابجایی آب دریاچه می شوند، به طوری که درختان کوتاه داخل این دریاچه زیر آب رفته و ناپدید می شوند و بعد از مدتی مجددا نمایان می شوند. هر چند این پدیده برای مردم محلی عادی بوده و چندان توجهی به آن ندارند اما برای گردشگرانی که شاهد جابجایی آب این دریاچه برای اولین بار بوده اند بسیار شگفت انگیز و جالب است.

بهترین زمان برای بازدید از تالاب استیل نیمه اول سال می باشد. 

دیدگاه کاربران


maziyar
maziyar
سه شنبه 12 اسفند 1399 ساعت 15:52

تالاب استیل آرامش خاصی داره 😍😍 در مسیر رشت آستارا در فاصله دو کیلومتری لوندویل میتونید برید تالاب زیبا رو ببینید.


shadiasgarpour
shadiasgarpour
دوشنبه 13 بهمن 1399 ساعت 11:09

کاش این تالاب همینطور بکر و دست نخورده بمونه و محفاظت بشه اما افسوس شهرداری آستارا بخاطر برخی مسائل اجازه زندگی به خیلی از گونه های پرنده رو نمیده. اگر ما این اکوسیستم رو از دست بدیم حتما زمینه برای از بین رفتن خودمون فراهم میشه😔😔


daghmar
daghmar
شنبه 06 دی 1399 ساعت 15:13

من شنیدم طرح ویلاهای شناور در تالاب استیل قرار اجرا بشه و واقعا باعث نابودی این تالاب با ارزش هست. فعالان محیط زیست باید جلوی این تخریب رو بگیرند.


ali.rahimi_1988
ali.rahimi_1988
دوشنبه 19 خرداد 1399 ساعت 14:22

از آستارا که بگذرید در جاده آستارا - رشت پنج کیلومتری بعد از آستارا و دو کیلومتر مانده به لوندویل این تالاب پیداست. خیلی زیباست. پنجره اتاق خواب دوستم به دریاچه باز میشه.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار