اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

گیلان - ماسال  
دوشنبه 22 خرداد 1396

یکی از ورزش ها و تفریحاتی که می تواند به شما هیجان و نشاط فراوانی ببخشد، رفتینگ است. رفتینگ به این صورت است که بر قایقی سوار می شوید و گاهی شروع به پارو زدن می کنید و گاهی نیز به جریان آب اجازه می دهید تا شما را به جلو راند. در این ورزش، نیاز به همکاری گروهی می باشد و در آن، فردی به عنوان لیدر رفتینگ وجود دارد که دستور صحیح را در زمان مناسب می دهد و گروه را هدایت می کند تا بتوانید اوج لذت را در آن لحظات تجربه کنید به طوریکه گاهی دستور پارو زدن به جلو و گاهی به سمت عقب را می دهد و کنترل را به دست می گیرد. 

در هنگام پارو زدن می توانید به صدای دلنشین طبیعت گوش فرا دهید و همچنین از صدای جریان آب آرامش منحصر به فردی را بگیرید که ناگهان امواج خروشان شما را در بر می گیرد و در آن لحظه هیجان وجودتان فرا می گیرد و باید جای خود را در قایق محکم کرده تا بتوانید بر تکان های شدید قایق در امواج متلاطم و آبی که از هر طرف به رویتان ریخته می شود و لحظاتی که نه می توانید اطراف را ببینید و یا صدای دوستانتان را به درستی بشنوید غلبه کنید و پس از تجربه این لحظه های هیجان انگیز و مفرح که باعث بالا رفتن ضربان قلبی شما می شود جریان آب به تدریج آرام شده و بعد از مدتی دوباره وارد جریان پر تلاطم امواج می شوید.

رفتینگ مانند هر ورزش دیگری ابزار و تجهیزاتی دارد که از جمله آن می توان به پارو، جلیقه نجات، کلاه ایمنی، لباس مناسب قایقرانی، بادگیر و کیسه ضد‌آب اشاره کرد.

در ایران رودخانه های فراوانی وجود دارد که در آنها امکان کایاک سواری و یا همان رفتینگ وجود دارد که از جمله آن می توان به رودخانه های واقع در ماسال در استان گیلان اشاره کرد.

ماسال خود به تنهایی با داشتن  جنگل های سرسبز و انبوه از درختان تنومند جنگلی، آبشارهای طبیعی، غارها، حیات وحش و دشت های وسیع سرسبز یکی از بهترین مکانهای دیدنی استان گیلان برای گردشگران و علاقه مندان به طبیعت است.

ماسال از دو بخش ماسال و شاندرمن تشکیل شده است که رود خالکایی در ماسال و رود مرغک در شاندرمن از رودخانه های مهم شهرستان ماسال هستند که به زیبایی این شهرستان افزوده اند. این رودخانه ها از جمله رودخانه هایی هستند که قابلیت کایاک سواری و به عبارت دیگر رفتینگ را در شهرستان ماسال دارا می باشند همچنین در مجاورت رودخانه خالکایی پارک ساحلی وجود دارد که مکان مناسبی برای تفریح و استراحت مسافران می باشد.

ماسال در 50 کیلومتری رشت قرار گرفته است.

دیدگاه کاربران


candle
candle
دوشنبه 13 بهمن 1399 ساعت 11:36

اگر ماسال رفتید رودخانه خالکایی و طبیعت اطرافش خیلی خوبه. این رودخانه از قله شاه ‌معلم ماسال سرچشمه می‌گیرد و پس 40 کیلومتر از داخل شهر ماسال عبور میکنه.


j
j
شنبه 06 دی 1399 ساعت 15:33

کایاک سواری یا رفتینگ از بهترین تفریح های رودخانه است. ماسال به جز سرسبزی زیبایی های دیگری هم داره و ویلا هم برای اجاره موجود است.


امیر
امیر
شنبه 24 خرداد 1399 ساعت 11:29

آدرسش کجاست؟


kpiiiii8766
kpiiiii8766
دوشنبه 19 خرداد 1399 ساعت 14:48

رفتینگ در جاهای مختلفی هستش من فقط رفتینگ ماسال رفتم خیلی برای تفریح و ورزش های آبی مناسب هست.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار