اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

گیلان - ماسال  
دوشنبه 22 خرداد 1396

یکی از ورزش ها و تفریحاتی که می تواند به شما هیجان و نشاط فراوانی ببخشد، رفتینگ است. رفتینگ به این صورت است که بر قایقی سوار می شوید و گاهی شروع به پارو زدن می کنید و گاهی نیز به جریان آب اجازه می دهید تا شما را به جلو راند. در این ورزش، نیاز به همکاری گروهی می باشد و در آن، فردی به عنوان لیدر رفتینگ وجود دارد که دستور صحیح را در زمان مناسب می دهد و گروه را هدایت می کند تا بتوانید اوج لذت را در آن لحظات تجربه کنید به طوریکه گاهی دستور پارو زدن به جلو و گاهی به سمت عقب را می دهد و کنترل را به دست می گیرد. 

در هنگام پارو زدن می توانید به صدای دلنشین طبیعت گوش فرا دهید و همچنین از صدای جریان آب آرامش منحصر به فردی را بگیرید که ناگهان امواج خروشان شما را در بر می گیرد و در آن لحظه هیجان وجودتان فرا می گیرد و باید جای خود را در قایق محکم کرده تا بتوانید بر تکان های شدید قایق در امواج متلاطم و آبی که از هر طرف به رویتان ریخته می شود و لحظاتی که نه می توانید اطراف را ببینید و یا صدای دوستانتان را به درستی بشنوید غلبه کنید و پس از تجربه این لحظه های هیجان انگیز و مفرح که باعث بالا رفتن ضربان قلبی شما می شود جریان آب به تدریج آرام شده و بعد از مدتی دوباره وارد جریان پر تلاطم امواج می شوید.

رفتینگ مانند هر ورزش دیگری ابزار و تجهیزاتی دارد که از جمله آن می توان به پارو، جلیقه نجات، کلاه ایمنی، لباس مناسب قایقرانی، بادگیر و کیسه ضد‌آب اشاره کرد.

در ایران رودخانه های فراوانی وجود دارد که در آنها امکان کایاک سواری و یا همان رفتینگ وجود دارد که از جمله آن می توان به رودخانه های واقع در ماسال در استان گیلان اشاره کرد.

ماسال خود به تنهایی با داشتن  جنگل های سرسبز و انبوه از درختان تنومند جنگلی، آبشارهای طبیعی، غارها، حیات وحش و دشت های وسیع سرسبز یکی از بهترین مکانهای دیدنی استان گیلان برای گردشگران و علاقه مندان به طبیعت است.

ماسال از دو بخش ماسال و شاندرمن تشکیل شده است که رود خالکایی در ماسال و رود مرغک در شاندرمن از رودخانه های مهم شهرستان ماسال هستند که به زیبایی این شهرستان افزوده اند. این رودخانه ها از جمله رودخانه هایی هستند که قابلیت کایاک سواری و به عبارت دیگر رفتینگ را در شهرستان ماسال دارا می باشند همچنین در مجاورت رودخانه خالکایی پارک ساحلی وجود دارد که مکان مناسبی برای تفریح و استراحت مسافران می باشد.

ماسال در 50 کیلومتری رشت قرار گرفته است.

دیدگاه کاربران


یاورعلی
یاورعلی
شنبه 02 مرداد 1400
رفتینگ ها که زیاد شده و هر شهری دیگه داره و اکثر افراد آن بزن و برقص و شادی میکنند فضای خیلی شاد و تجربه جالبی است.
jahani
jahani
سه شنبه 11 خرداد 1400
درواقع رود اصلی ماسال اسمش خاله‌کائی است و رفتینگ هم در این رودخانه انجام میشه. این رودخانه از دره ای طولانی عبور میکنه از مزارع و شهر ماسال رد میشه.
candle_gallery_ahvaz
candle_gallery_ahvaz
دوشنبه 06 اردیبهشت 1400
رودخانه ماسال جای خیلی خوبی برای پیک نیک داره واقعا عالیه👌 هم میشه رفتینگ انجام داد و هم اینکه کنار روخانه توقف کنید.
shaparak
shaparak
چهارشنبه 13 اسفند 1399
اگر در ماسال به جز ییلاقات زیبا و طبیعت گردی در جنگل، به دنبال تفریحات آبی هستید سری هم به رودخانه خالکایی بزنید این رودخانه فوق العاده است.🙆
candle
candle
دوشنبه 13 بهمن 1399
اگر ماسال رفتید رودخانه خالکایی و طبیعت اطرافش خیلی خوبه. این رودخانه از قله شاه ‌معلم ماسال سرچشمه می‌گیرد و پس 40 کیلومتر از داخل شهر ماسال عبور میکنه.
j
j
شنبه 06 دی 1399
کایاک سواری یا رفتینگ از بهترین تفریح های رودخانه است. ماسال به جز سرسبزی زیبایی های دیگری هم داره و ویلا هم برای اجاره موجود است.
امیر
امیر
شنبه 24 خرداد 1399
آدرسش کجاست؟
kpiiiii8766
kpiiiii8766
دوشنبه 19 خرداد 1399
رفتینگ در جاهای مختلفی هستش من فقط رفتینگ ماسال رفتم خیلی برای تفریح و ورزش های آبی مناسب هست.