اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - سواد کوه  
چهارشنبه 17 خرداد 1396

جنگل های سوادکوه در استان مازندران یکی از بی نظیرترین مناطق گردشگری ایران به شمار می رود که مانند سایر نقاط مازندران شناخته شده نیست. در این میان جنگل هلی دار با هوایی مه گرفته یکی از دیدنی ترین نقاط است. بخش گسترده ای از شهرستان سوادکوه دارای جنگلی متراکم و متنوع است که از جمله آن درخت هایی نظیر راش، افرا، توسکا، ملج و نوع کمیاب درخت سردار یا سرخدار می باشد. 

جنگل‌ دست نخورده هلی دار در مناطقی که میان اهالی پرتاس خوانده می‌شوند دارای مسیرهای سخت و دشوار بوده ولی از نظر قرار گرفتن در ارتفاعی خاص، همیشه در پوششی از مه قرار داشته و مناظر بدیعی را پدید می‌آورند. در میان این نوع از جنگل‌ها نیز دره‌های زیبا، به همراه نهرها، آبشارها و چشمه‌سارهای بسیاری، خودنمائی می‌کند.

جنگل هلی دار دارای درخت‌ها و درختچه‌های کم نظیری است که از جمله آن می توان به سف، تل، تلکا، زرشک، الاش و لازه بهمراه گیاهان میوه‌دار وحشی مثل ازگل، ولیک، زالزالک، گالش انگور، سولس و ته دونه اشاره کرد که این تنوع گیاهی بر جذابیت نواحی جنگلی سوادکوه افزوده است.

جنگل هلی دار در فاصله دویست و بیست کیلومتری تهران واقع شده است، این جنگل با درختانی سرسبز و بلند قامت و هوایی خنک و دلپذیر هر گردشگری را به خود جذب می کند و برای گذراندن یک روز لذت بخش در طبیعتی که بیشتر اوقات سال پوشیده از مه می باشد، خالی از لطف نیست.

دیدگاه کاربرانچهارشنبه 15 فروردین 1403
باسلام وتبریک سال نو،
میخواستم بگم آدرس دقیق این جاذبه گردشگری رو دقیق وبه زبان ساده تو سایت برامون توضیح بدید ،که از کجا میشه رفت این جنگل رو از نزدیک دید،باتشکر
اریا
اریا
شنبه 07 مرداد 1402
سلام جنگل های دار در محدوده بخش دودانگه ساری هست مربوط به سوادکوه نمیباشد.
سروش
سروش
یکشنبه 07 آذر 1400
سفر به جنگل های مه گرفته هلی دار از تفریحات فوق العاده ای محسوب میشه، این جنگل ها مسیرهای سختی دارن و چون داخل مه قرار گرفتن، پیدا کردن مسیر تو این جنگل ها سخته
nadergolzi
nadergolzi
یکشنبه 03 مرداد 1400
جنگل هلی دار با پوششی از هوایی مه گرفته و با درخت هایی مانند ملج، توسکا، راش، افرا، و سردار می باشد که همیشه سرسبز است و زمستان های آن یخبندان.
nasrin_md78
nasrin_md78
سه شنبه 07 اردیبهشت 1400
خیلی جای آرامش بخشیست فصل پاییز وسط درختهای بلندش برید خیلی حس خوبی داره.😍😍😍
lapetit
lapetit
شنبه 14 فروردین 1400
جنگل هلی دار در شهرستان سواد کوه واقع شده و برای آدرس دقیقش باید از محلی ها سوال کنید. در قلب سوادکوه قرار داره.
sruholla
sruholla
چهارشنبه 13 اسفند 1399
جنگل هلی دار عالیه من رفتم. کوله بارتون رو ببندید و به دل جنگل زیبا بزنید. خیلی آرامش داره 👌
home
home
دوشنبه 13 بهمن 1399
جنگل‌ هلی دار در استان مازندران از بکرترین مناطق گردشگری کشور به شمار می‌ رود و همچنان برای مسافرهای سوادکوه ناشناخته مانده.
elmira
elmira
دوشنبه 08 دی 1399
خروجی روبه روی دریاچه شورمست در جاده فریم قبل از جنگل هلی دار یه جای خیلی دنج و زیبایی داره میشه ساعت ها نشست و به طبیعتش خیره شد.
sruhollah
sruhollah
دوشنبه 19 خرداد 1399
عالیه من رفتم دارای مسیرهای سخت و دشواری است و در ارتفاعی خاص قرار گرفته که باعث شده همیشه مه آلود باشد.