اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

گیلان - فومن  
شنبه 30 اردیبهشت 1396

کلوچه فومن، نوعی کلوچه مغزدار، متشکل از دو لایه است. لایه داخل با لایه بیرون کامل متفاوت است و حاوی مغز گردو، جوز هندی، دارچین، هل، شکر و روغن (حیوانی) می باشد و همچون نان های عادی در درون کوره پخت قرار می گیرد تا پخته شود و به مشتری ارائه گردد. این کلوچه به واسطه عطر و طعمی بی نظیر با استقبال مردم روبرو شده است و هم اکنون شهرتی به وسعت ایران دارد. 

همان طور که از نامش پیداست، کلوچه فومن، هویت و اصالتی کاملا ایرانی دارد و محصول کار زنان شهرستان فومن بوده که در گذشته به صورت خانگی آن را پخت می کردند. این محصول همواره از چندین سال پیش به شکل سنتی در کوره‌های آجری پخت می‌شد و با گذشت زمان، مراکز تهیه و عرضه محصول بیشتر شده است. 

به غیر از کلوچه سنتی فومن، نان روغنی، نان خشک، حلوا کنجدی و اگردک (اگرده) نیز از شیرینی‌های محلی ماسوله و از دیگر سوغات معروف شهر زیبای فومن است.

در گذشته این کلوچه تنها در شهر فومن و شهرهای اطراف، شهرت داشت و در تمام مناطق کشور زیاد شناخته شده نبود تا این‌ که بعد از انقلاب، مسافرت‌های داخلی زیاد شد و کلوچه ‌فومن شهرت پیدا کرد، حتی جهانگردان پس از ورود به فومن، کتابچه‌هایی دارند که در آن عکس کلوچه فومنی به چاپ رسیده، آنها به مغازه‌های کلوچه فروشی مراجعه می‌کنند و به زبان خود فومن کوکی می‌خواهند.

این شیرینی طرفداران و علاقه‌مندان خاص خود را دارد و در کنار سایر جاذبه‌های شهر فومن نقش موثری در جذب گردشگران و مسافران ایفا می کند. هر گردشگر و مسافری که از شهرستان فومن گذر می‌کند، این کلوچه را به عنوان سوغات به شهر خود می‌برد. این کلوچه از تغییر قند کلوچه و نان قندی قدیم ایجاد شده است و محتویاتش آرد، تخم مرغ، شکر، روغن حیوانی، دارچین، وانیل، جوز و مغز هل می باشند. 

دیدگاه کاربران


سیمین
سیمین
سه شنبه 09 آذر 1400
کلوچه تو تنور خیلی بهتر درست میشه چون تو فرهای خونگی شکر داخل کلوچه ذوب میشه و کلوچه سفت میشه
raha
raha
یکشنبه 03 مرداد 1400
کلوچه فومن در میدان انقلاب تهران هم میفروشند خیلی تازه است و بسیار خوشمزه و لذیذ است.
alinejad
alinejad
شنبه 14 فروردین 1400
اگر خواستید کلوچه اصل فومن درست کنید بهتره از کره استفاده کنید و یا روغن مایع. چون در غیر این صورت خیلی خشک میشه.
zahra
zahra
چهارشنبه 13 اسفند 1399
کلوچه فومن حرف نداره👍 دل آدم میره با دیدنش چه برسه طعم اصیلش رو زیر زبان حس کنی😍😍من فدای گیلان بشم همه جا کلوچه فومن درست میکنند اما اصلش یه چیز دیگه است.
sti7412
sti7412
سه شنبه 14 بهمن 1399
من بسیار دوست دارم کلوچه فومن اگر خودتون اراده کردید درست کنید دمای فر باید 375 درجه فارنهایت یا 190 درجه سانتیگراد باشه.
maryam
maryam
سه شنبه 09 دی 1399
من عاشق کلوچه های فومن هستم. اما یکبار که خریدم داخلش شکرک داشت بهشون گفتم محلی ها میگفتند این از خوب بودن کلوچه فومن است که شکرک میزنه!
kh.n_gh
kh.n_gh
سه شنبه 20 خرداد 1399
صد سال پیش کربلایی محمود بهجت به کربلا میرود و آنجا از شیرینی یک مغازه میخورد که عطر و طعم خوبی داشته و زمانی که به ایران برمی‌گردد کنار نانوایی شروع به پخت همان شیرینی می‌کند که امروزه به نام کلوچه‌ فومن می شناسیم. قدیم نامش قند کلوچه بود.