اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

مازندران - چالوس   ( روستای سینوا )
یکشنبه 21 آبان 1402

خیلی وقتها پیش اومده که از زندگی شهری خسته شدید و دلتان میخواهد مدتی به دور از شلوغی و فضای آلوده، استراحت کنید. اولین گزینه ای که به ذهنتان میرسد سفر به شمال ایران و مناطق سرسبز است. البته ناگفته نماند سفر به شهرهای شمالی از جمله استان مازندران برای کسانی که در تهران ساکن هستند اولویت دارد چون دسترسی به آنجا برایشان سریعتر و راحت تر است.

جاده چالوس و شهر چالوس یکی از شهرهایی است که مناطق بکر و ناشناخته زیادی دارد که قطعا دیدن و سفر به آنجا لذت بخش است.

جنگل سینوا در نزدیکی شهر چالوس یکی از همین مناطقی است که دیدن آن شما را شگفت زده میکند چون به خاطر مسیر مخفی و فوق العاده ای که دارد هنوز طبیعت وحشی خود را حفظ کرده است.

این جنگل زیبا و سرسبز بکر، در نزدیکی روستایی با نام سینوا قرار دارد که یک چشمه نیز با همین نام در آن جاری است.

برای دسترسی به جنگل سینوا مسیر ماشین رو، مسیر کوهنوردی و مسیر دوچرخه سواری قرار دارد که از هر کدام که بخواهید میتوانید به جنگل سینوا برسید.

پیشنهاد میکنیم اگر مسیر دوچرخه سواری را انتخاب کردید، در نزدیکی مرزن آباد کمپ بزنید یا در چالوس برای اقامت شب ویلا اجاره کنید، سپس از مرزن آباد تا جنگل سینوا در مسیری پر از مه همراه با صدای دلنیشین طبیعت، اکسیژن خالص استشمام کنید و یک سفر به یادماندنی را در آلبوم خاطراتتان ثبت کنید.

البته بهتر است در این مسیر بی نظیر رویایی با گروه های دوچرخه سواری همراه شوید، چون بالا و پایین های زیادی دارد که ممکن است انرژی زیادی را از شما بگیرد و از طرفی در این مسیر هیچ ماشینی تردد نمیکند.

اگر میخواهید از مسیر پیاده روی و کوهنوردی به جنگل سینوا برسید، بهتر است مبدا خود را از محله کردیچال در کلاردشت انتخاب کنید در این مسیر ممکن است جانوران خاص را از نزدیک مشاهده کنید.

تماشای پوشش گیاهی و درختان زیبای این جنگل در هر فصلی با رنگ خاص خودش، عبور از کنار رودهای روان، ماهیگیری در کنار رودخانه های جاری و خروشان، نشستن در کنار مرداب هسل، هر بیننده ای را عاشق خود خواهد کرد و آرامش را به روح هر انسانی هدیه میدهد.

اگر فرصت کافی هم برای اقامت و کمپ چند روزه در این جنگل را ندارید میتوانید با پیک نیک یک روزه در کنار زمین های مرتع اطراف رودخانه سردآبرود و صید ماهی های قزل آلا، سگ ماهی و سس ماهی، از این طبیعت زیبا لذت ببرید.

تماشای مرداب هسل یکی از جذابیت های دیگر سینوا است، چون در هر فصلی این مرداب تغییر رنگ میدهد. بر روی مرداب جلبک های براقی وجود دارد که در فصل پاییز انعکاس رنگ زرد و نارنجی درختان برروی سطح مرداب تصویر شگفت انگیزی را خلق میکند.

در مسیر رسیدن به مرداب هسل درختان، انار، سیب ترش جنگلی، میوه های محلی، خرمالو و انجیر قرار دارد.

برای اقامت چندروزه همانطور که گفته شد میتوانید ویلاهای چالوس یا مرزن آباد را اجاره کنید و یا از مکان های اقامتی که در جنگل فین، ساحل چالوس، تفرجگاه های چالوس یا سینوا و در نزدیکی روستا قرار دارد استفاده کنید.

دقت کنید که در مازندران دو روستا به نام سینوا قرار دارد که یکی سینوا چشمه و دیگری سینوا است و هردو در نزدیکی یکدیگر واقع شده اند. اما سینوا به جنگل نزدیکتر است و سینوا چشمه بین اتوبان تهران و جاده چالوس قرار گرفته است.

اگر به جنگل سینوا سفر کردید بهتر است از اهالی روستا خرید کنید تا کمکی هم برای امرار معاش آن ها باشد. مثلا صنایع دستی از جمله وسایل چوبی، گلیم، نمددوزی یا لواشک و ترشی های خوشمزه برای خودتان یا عزیزانتان سوغاتی ببرید.

دقت کنید این منطقه حتی در تابستان هم خنک است پس حتما در کوله پشتی خود لباس گرم همراه داشته باشید.

اگر خواستید کمپ برپا کنید حتما لوازم ضروری از جمله، کفش مناسب پیاده روی، چراغ قوه، چادر مسافرتی، پتو یا کیسه خواب، ژل آتش زا، فندک، خوراکی، لوازم شخصی و داروهای ضروری را همراه داشته باشید.

برای رسیدن به سینوا 5 کیلومتر بعد از پلیس راه کندوان، در سمت چپ جاده تابلوی سینوا قابل مشاهده است.

دیدگاه کاربران


جعفری
جعفری
سه شنبه 23 آبان 1402
محلی بسیار زیبا و دیدنی
هوایی بسیار مطبوع و دلپذیر
مردمان بومی بسیار مهربان و دوست داشتنی