اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

تهران - دماوند   ( جاده هراز - آبعلی )
دوشنبه 09 آبان 1401

یکی از جاذبه های گردشگری در فاصله کم تا تهران، شهر آبعلی و پیست اسکی آبعلی میباشد. پیست اسکی آبعلی، در شیب ملایم دامنه کوه های شمالی ایران در شهر آبعلی احداث شده و هرسال در فصل زمستان پایتخت نشینان و سایر مردم برای تفریح، برف بازی و ورزش های زمستانی به این پیست مراجعه میکنند.

آبعلی از توابع شهرستان دماوند است که در جاده هراز قرار گرفته و همین مسئله باعث شده تهرانی نشین ها دسترسی راحتی به این محل تفریحی داشته باشند.

پیست آبعلی از قدیمی ترین پیست های اسکی در ایران و تهران به شمار میرود که اولین بالابر های مخصوص در سال 1332 در این پیست نصب شد.

پیست اسکی آبعلی دارای پیست سورتمه سواری، پیست اسکی، 1دستگاه تله کابین، 5 تله اسکلی بشقابی، 33 تله اسکی چکشی، تله سیژ، زمین تنیس در تابستان، سوارکاری در تابستان، پرش و کایت، پارکینگ و رستوران نمازخانه، سرویس بهداشتی، امداد و کمک های پزشکی میباشد. چند پیست از جمله پیست آموزشی مبتدی و پیشرفته، پیست اسکی خصوصی و پیست اسکی شرکت نفت در اینجا تعبیه شده است که گردشگران میتوانند از  آنها استفاده کنند. رستوران، کافه و فروشگاه تجهیزات اسکی و هتل آبعلی در بالای پیست قرار دارد.

بالاترین نقطه در پیست اسکی آبعلی 2650 متر از سطح دریا و کم ارتفاع ترین نقطه 2400 متر از سطح دریا فاصله دارد. پیست آبعلی از نظر ارتفاع قله و مساحت مشابه پیست توچال است.

سورتمه سواری، برف بازی، تیوپ سواری از دیگر سرگرمی های مهیج است که در ایام فصل زمستان میتوانید آن را در پیست اسکی آبعلی تجربه کنید.

برای تیوپ سواری نیازی به مهارت نیست و فقط کافیست با تیوپ لاستیک خودروی سنگین که پر از باد است در شیب مناسب قسمتی از پیست سربخوردید و لحظات مفرح و شادی در کنار دوستان و خانواده بگذرانید.

برای اسکی روی برف هم مهارت زیادی لازم نیست و با کمی تمرین میتوانید آنرا تجربه کنید. البته در پیست مربیانی حضور دارند که بتوانید از آنها برای شرکت در دوره های مبتدی تا پیشرفته کمک بگیرید.

برف بازی هم که مسلما نیازی به آموزش ندارد و همه سنین به خوبی بازی میکنند.

هتل آبعلی که در بالای پیست قرار دارد اولین بنای مدرن بتنی در ایران میباشد که به شاله اوزنه نیز معروف است. چشم انداز این هتل به تهران واقعا خیره کننده است. این هتل در سال 1314 برای اقامت چندروزه گردشگران خارجی در ایران بوده است که دارای 2 بخش یکی ساختمان 3 طبقه و دیگری ساختمان 2 طبقه میباشد. البته به دلیل بلااستفاده بودن و عدم رسیدگی به این مجموعه و بارش شدید برف و باران این بنا در حال تخریب است و گردشگران فقط از محوطه بیرونی آن میتوانند بازدید کنند.

برای دسترسی به آبعلی و پیست اسکی از تهران به سمت آمل حرکت کنید در ابتدای جاده هراز نزدیک امامزاده هاشم، با پیست مواجه میشوید. و برای بازدید میتوانید ساعت 8 صبح تا 15:30 از اوایل دی تا اواخر اسفند مراجعه کنید.

دیدگاه کاربران


مجید قدیمی
مجید قدیمی
سه شنبه 11 بهمن 1401
سلام ویلا با استخر میخواهم
نا شناس
نا شناس
یکشنبه 22 آبان 1401
با سلام و احترام: تشکر از توجه شما یاد آور می شود مهمانخانه آبعلی (هتل آبعلی) در بخش مرکزی ابعلی منطقه خاران احداث شده است با مهمانخانه شاله اوزنه (هتل شاله اوزنه) که در محدوده پیست اسکی آبعلی دایر گردیده است در دو مکان و به لحاظ ماهوی متفاوت است!! ولی به لحاظ تخریب و در حال نابودی ، هم چون کاروانسرای شاه عباسی (رباط عباسی یا شاه عباسی) جنب هواشناسی ابعلی شبیه هم اند!! به امید توجه ویژه
با امتنان
مهران
مهران
سه شنبه 10 آبان 1401
اولین بار همراه دوستام رفتیم و تیوپ کرایه کردیم کلی خندیدیم و خوش گذشت