اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

سیستان و بلوچستان - زاهدان  
چهارشنبه 09 تیر 1400

یکی از غذاهای محلی و قدیمی استان سیستان و بلوچستان که در همه شهرهای آن محبوب است املت سوزی می‌باشد. این املت از یک نوع سبزی محلی به نام سوزی درست میشود. سبزی سوزی را با نام شاهی وحشی یا ازمک هم می‌شناسند. این گیاهان معطر و خوشمزه در زمانی که فصل رویش گندم هاست سر از خاک بیرون می آورد و در زمستان به اوج رویش خود می‌رسد. 

اگر تهیه سبزی سوزی برایتان سخت است می‌توانید این غذا را با اسفناج هم درست کنید اما اسفناج جای طعم اصلی سبزی سوزی را نمی‌گیرد.

در گذشته برای تهیه املت سوزی فقط از روغن حیوانی، سبزی سوزی، تخم مرغ و نمک استفاده می‌کردند و به مرور سایر مواد اولیه به آن اضافه شده است.

مواد اولیه مورد نیاز

  • نیم کیلو سبزی سوزی
  • 4 عدد تخم مرغ
  • یک عدد پیاز متوسط
  • 2 عدد سیب زمینی کوچک
  • سیر به مقدار دلخواه
  • نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه املت سوزی

ابتدا گیاه سوزی را خوب بشویید و آن را در آب بجوشانید سپس هنگامی که برگ ها کامل پختند آن ها را آبکشی کنید و اجازه دهید در هوای آزاد خنک شوند.

سیب زمینی ها را آب پز کنید و بعد از پخت از آب خارج کنید و پوست آن ها را بکنید و نگینی خرد کنید.

پیاز را خیلی ریز خرد کنید و روی تابه با کمی روغن سرخ کنید. بعد از اینکه طلایی شد سوزی پخته شده را به آن اضافه کنید و اجازه دهید کمی سرخ شود. سیب زمینی های خرد شده را به مواد بیفزایید.

ادویه و سیر را به مواد بیفزایید و بعد از یک دقیقه تخم مرغ ها را در تابه بشکنید و اجازه دهید تا بپزد. سپس میتوانید نوش جان کنید.

دیدگاه کاربران


سپیده امیری
سپیده امیری
یکشنبه 17 مهر 1401
تقریبا شبیه نرگسی پخته میشه ولی نرگسی سیب زمینی نداره
سینا
سینا
سه شنبه 16 آذر 1400
قبلا املت سوزی و فقط با روغن حیوانی، سوزی، تخم مرغ و نمک درست میکردن
رقیه عیوضی
رقیه عیوضی
چهارشنبه 06 مرداد 1400
اگر سبزی سوزی پیدا نکردید میتونید به جاش اسفناج اضافه کنید ولی خوب طعمش فرق میکند و اگر روغن حیوانی بریزید هم خیلی خوشمزه میشه.