اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

مرکزی - محلات  
سه شنبه 27 آبان 1399

یکی از شهرهای دیدنی ایران محلات است که در استان مرکزی قرار دارد. محلات به خاطر برخورداری از مزارع گل های متنوع و آب و هوای مطلوب به هلند ایران لقب گرفته است.  محله های مختلف با فرهنگ های متفاوت این شهر را تشکیل داده است به همین خاطر آن را محلات میگویند.

یکی از دلایل اینکه محلات شناخته شده است برگزاری نمایشگاه های گل در تمامی فصل های سال و پرورش انواع گل در این بهشت افسانه ای میباشد.

مسافران و گردشگرانی که به گل و گیاه علاقه مند هستند در ایام مختلف سال به شهر گل ها یعنی محلات میروند تا از نمایشگاه ها بازدید کنند و یا گل و گیاهان دلخواه خود را خریداری کنند. همین امر باعث شده تا شهر محلات در قاره آسیا جایگاه ارزشمندی به دست بیاورد تا جاییکه باغدارانی که گل گلایل محلاتی پرورش میدادند توانستند در نمایشگاه اوزاکای ژاپن جایزه برتر را از آن خود کنند.

بزرگترین باغ گل محلات شامل 300 گلخانه است که در آنجا انواع گل های رز، میخک، مینا، مریم، زنبق، گلایل، داودی، انواع مختلف کاکتوس پرورش داده میشود و به دهکده گل ایران معروف است که مساحتی بالغ بر 110 هکتار دارد. این مکان به قدری زیباست که میتوانید چندین ساعت بدون هیاهو اوقات خود را بگذرانید و از دیدن منظره زیبایی که به وجود آمده است و استشمام عطر دل انگیز گل ها لذت ببرید.  

یکی از جذابترین گلخانه ها، گلخانه پرورش کاکتوس است و در آنجا میتوانید شاهد بلندترین کاکتوس ها باشید.

شغل اکثر مردم محلات پرورش گل و گیاه است و در حدود 150میلیون شاخه گل و گیاهان باغچه ای را به سراسر ایران صادر میکنند به همین خاطر به راحتی میتوان گفت بخش وسیعی از اقتصاد این شهر به این صورت تامین میشود. قدمت این حرفه به 85 سال پیش بازمیگردد.

پرورش گل و گیاه اولین بار در محلات توسط فردی به نام یحیحی خان انجام شد. ایشان در منزل پرتیوار که اهل هلند و مقیم تهران بود باغبانی میکرد. یحیی خان نیز بعد از بازگشت به زادگاهش توانست به صورت حرفه ای به گل کاری بپردازد.

 

برای دسترسی به دهکده گل در محلات، به این شهر سفر کنید، سپس به میدان ده پایین بروید و به سمت دهکده حرکت کنید. در تمامی مسیر دهکده گلخانه و نمایشگاه ها گل فروشی را در دو طرف راه مشاهده میکنید.

اگر به محلات سفر کردید سری هم به پارک سرچشمه بزنید

 

دیدگاه کاربران


mahmood.hasan282
mahmood.hasan282
سه شنبه 04 آذر 1399 ساعت 10:44

من اهل محلات هستم. واقعا خدارو شکر میکنم بهشت روی زمین همینجاست. به شهر محلات پایتخت گل به هلند ایران سفر کنید. امیدوارم که خاطره خوبی از شهر ما داشته باشید 🌹🌹🌺🌺🌺👏👏👏😍
جای سر سبز و بسیار با صفاست. 💚🍃🌿🌲🌱💚


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار