اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

سمنان - شاهرود  
یکشنبه 28 اردیبهشت 1399

استان سمنان با وجود قرارگیری در کویر، دارای جاذبه های دیدنی بسیار زیادی در مرکز ایران است. شاهرود یکی از  شهرهای بی نظیر این استان می باشد که مملو از زیبایی های طبیعی مانند کوهستان، آبشار، چشمه، کویر، بناها و مساجد قدیمی، رودخانه و جنگل های بکر و سرسبز است. علاوه بر طبیعت زیبا و آب و هوای بی نظیر این شهر، کوچه پس کوچه های آن نیز با وجود درختان چنار تنومند، حال وهوای خاصی دارد.

یکی از جاذبه های طبیعی شاهرود، چشمه هفت رنگ مُجن است. چشمه هفت رنگ شاهرود در فاصله پنج کیلومتری سه راه مجن در شمال شهر شاهرود و در دامنه جنوبی کوه های شرقی البرز قرار دارد. این چشمه زیبا در مقابل باغ های سرسبز فرحزاد قرار گرفته، که این امر موجب شده چشم انداز زیبا و منحصر به فردی برای گردشگران ایجاد شود.

فاصله چشمه هفت رنگ مجن تا شهر شاهرود حدودا 25 کیلومتر می باشد و در بین شکاف دره های دامنه قله شاهوار با ارتفاع 4000 متر واقع شده است. دره دامنه شاهوار به دو دره تقسیم شده و در یکی از دره ها، چشمه هفت رنگ مجن به زیبایی جاری شده و آب آن برای مصارف مختلف و آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد. چیزی که چشمه هفت رنگ مجن شاهرود را از سایر چشمه ها متمایز کرده قرار گیری آن در دره شاهوار است که با رنگ های زیبای طبیعی مزین شده است. به علت عبور انواع مواد معدنی از اطراف و حاشیه چشمه که به رنگ های مختلفی هستند، چشمه نیز به رنگ های متنوع مشاهده می شود و به همین خاطر نام هفت رنگ را به این چشمه نسبت دادند. منطقه ای که چشمه هفت رنگ مجن در آن واقع شده جزو مناطق سرد و نیمه خشک به حساب می آید. اقلیم سرد و نیمه خشک منطقه موجب شده تنوع گیاهی و جانوری زیاد و گیاهان جنگلی بسیاری در این منطقه مشاهده شود. هنگام بازدید از چشمه هفت رنگ مجن شاهرود، گونه های جانوری بسیاری دیده می شود که برای محیط زیست این منطقه از اهمیت زیادی برخوردار هستند. پرندگانی که اطراف چشمه هفت رنگ مجن شاهرود و باغ های فرحزاد پرواز می کنند، منظره ای زیبا و دیدنی را ایجاده کرده اند که جذابیت چشمه هفت رنگ مجن و منطقه زیبای دره شاهوار را دوچندان کرده است. علاوه بر زیبایی های بسیار دیدنی و جذاب چشمه هفت رنگ مُجن که سبب شده همواره گردشگران زیادی به این منطقه قدم بگذارند، خواص درمانی آب این چشمه نیز، از علل توجه مردم به این منطقه بوده است. خواص مواد معدنی موجود در آب چشمه هفت رنگ مجن، برای درمان بیماری های مفصلی و استخوانی و درمان امراض پوستی بسیار مناسب است.

در مسیر دسترسی به چشمه هفت رنگ مجن شاهرود به دلیل وجود مواد معدنی و گازهایی که از آن ها خارج می شود، بوی خاصی به مشام می رسد. کارشناسان آزمایش های متفاوتی روی مواد معدنی انجام دادند و توانسته اند مواد معدنی اصلی را تشخیص دهند. مواد معدنی جیوه دار با بخاری که از آن ها به مشام می رسد به راحتی قابل شناسایی هستند. در مسیر چشمه هفت رنگ مجن شاهرود مواد معدنی متفاوتی وجود دارد که رنگ های متفاوتی دارند و با ترکیب شدن آن ها باهم، آب صابونی شکلی به دست می آید که با آب سفید چشمه تداخل پیدا می کند. آب چشمه هفت رنگ مجن، با دور شدن از محل اصلی تغییر رنگ داده و به سفید متمایل می شود. همچنین در منطقه گرآب یا گرو که محل کشت محصولات کشاورزی است، آب چشمه رنگ و بوی خود را از دست می دهد.

برای رفتن به چشمه هفت رنگ شاهرود در شهرستان شاهرود به منطقه فرحزاد تاش رفته و در جاده یک طرفه شاهرود به مُجن، به این چشمه زیبا می رسید.

دیدگاه کاربران


pooriya1989
pooriya1989
یکشنبه 12 مرداد 1399 ساعت 15:10

چقدر زیباست و چقدر لذت بخش است.


m______n1995
m______n1995
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 12:24

از نزدیک واقعا یه چیز دیگه هست، فقط بوی گوگرد اذیت کننده هست. اما خیلی زیباست.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار