اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

زنجان - زنجان  
شنبه 27 اردیبهشت 1399

در استان زنجان دریاچه ای به نام دریاچه سد تهم واقع شده که یکی از تفرجگاه های معروف و بزرگ شهر زنجان است. علاوه بر جذابیت های تفریحی، این دریاچه محلی برای علاقه مندان به ماهیگیری است و ماهی های داخل این دریاچه شامل شیربت، کپور و زردپر هستند.

دریاچه تهم در شهر زنجان به عنوان محلی زیبا برای عکاسان، قایقرانان، ورزشکاران و گردشگران است که برای هر نوع سلیقه ای دستاوردهای خاص خود را دارد. منطقه زیبا و بکر تهم با دریاچه ای در میان خشکی منظره ای شگفت انگیز و کم نظیری را به وجود آورده است. این دریاچه در 15 کیلومتری شمال غرب زنجان قرار گرفته و با روستای تهم تقریبا 8 کیلومتر فاصله دارد. دسترسی به دریاچه سد تهم از طریق جاده فرعی آسفالته زنجان - تهم انجام می شود.

سد خاکی تهم برای تامین آب شهر زنجان بنا شده و در 300 متری پایین دست روستای تهم قرار گرفته که محل اتصال گله رود و رودخانه تهم است. محدودیت هایی که برای بهره برداری از منابع آب زیرزمینی استان زنجان وجود دارد موجب احداث سد دریاچه تهم شده است و رودخانه سارمساقلو نیز نقش اساسی در تامین آب مورد نیاز زنجان دارد. رودخانه سارمساقلو از به هم پیوستن دو رودخانه گله رود و تهم ایجاد شده که این رودخانه از شاخه های زنجان رود است و زنجان رود نیز از شاخه های رودخانه قزل اوزون از طولانی ترین رودهای ایران می باشد.

برای رفتن و به دریاچه تهم به استان زنجان سفر کنید و از ورودی شرقی زنجان به اولین میدان که میدان بسیج نام دارد، به سمت بزرگراه 22 بهمن بروید تا به میدان مدرس برسید. از میدان مدرس به بعد از بزرگراه خارج شوید و به سمت راست جاده زنجان - تهم به مسیر خود ادامه دهید تا به روستای تهم و سپس دریاچه تهم برسید.

دیدگاه کاربران


راض
راض
دوشنبه 05 آبان 1399 ساعت 19:01

زیباست


fari_alizade
fari_alizade
یکشنبه 12 مرداد 1399 ساعت 21:46

به به عالییییی بود.


ma.vahabii
ma.vahabii
دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 13:47

خیلی زیباست. 😉😋 دریاچه تهم در هشت کیلومتری روستایی به نام تهم قرار دارد و جای مناسبی برای ماهیگیری است.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار