اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

تهران - تهران  
دوشنبه 22 اردیبهشت 1399

بوستان جنگلی چیتگر به عنوان کمربند سبز تهران و به قصد تلطیف هوای تهران، در سال 1342 در غرب تهران توسط سازمان جنگل ها و مراتع احداث شد. بعدها اداره ی این پارک به شهرداری منطقه 22 تهران واگذار شد.

پارک جنگلی چیتگر، فضایی مناسب برای تفریح و طبیعتی زیبا برای مردم تهران ایجاد کرده است.

این پارک با طبیعت سرسبز و درختان انبوه، امکانات تفریحی و رفاهی زیادی دارد و جایگاه ویژه ای در بین پارک های تهران پیداکرده است و همواره در ایام تعطیل و روزهای آخر هفته گردشگران زیادی به این پارک می آیند.

امکاناتی که در پارک جنگلی چیتگر قرار دارد عبارتند از پیست دوچرخه سواری، رستوران، بوفه، ساختمان اداری، پارکینگ، پیست اسکیت، آلاچیق، چادرهای اقامتی، منقل های پیش ساخته، سرویس بهداشتی، غرفه های اجاره دوچرخه، مجتمع فرهنگی و ورزشی، انبار، زمین بازی و سالن اجتماعات و پینت‌بال در ضلع شرقی.

علاوه بر امکانات گفته شده، باشگاه سوارکاری برای کودکان و بزرگسالان نیز در این مجموعه تعبیه شده که اعضای باشگاه و کسانی که عضو باشگاه نیستند می توانند در این پیست سوارکاری کنند. (قیمت بلیط سوارکاری نیز هر نیم ساعت 75هزار تومان است.)

رستوران های شب های گلستان و رستوران مروارید در ضلع شرقی پارک، رستوران تشریفات در ضلع غربی مجاور میشه زار، رستوران بام با شکلی مدرن در قسمت غربی پارک و رستوران باراد در نزدیکی پیست سوارکاری قرار دارند.

این امکانات موجب رفاه و آسایش مسافران به پارک می شود و خاطره ای خوب در ذهن آنها رقم می زند. بیشتر امکانات موجود در پارک در شرق این مجموعه مستقر هستند.

بزرگترین دریاچه ی مصنوعی کشور بانام دریاچه ی خلیج فارس نیز در مجاور این پارک قرار دارد و زیبایی این پارک را دوچندان می کند. آب این دریاچه از رود کن تامین می شود و ساحل سنگی آن ظاهری طبیعی به دریاچه داده است.

پارک جنگلی چیتگر فضایی مناسب برای علاقه مندان به ورزش های آبی است و امکاناتی برای ورزش های آبی در دریاچه تعبیه شده است.

نقاط مختلف پارک، پستی ها و بلندی های زیادی دارد و شیب آن از صفر تا 80 درصد متغیر است. این فراز و نشیب ها به علت وجود تپه ی ماهور است.

وجود مسیل چیتگر که از مرکز بوستان عبور می کند، موجب شده که پارک به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شود.

پوشش گیاهی انبوه بوستان جنگلی چیتگر را گیاهان مختلف و درختان پهن برگ و سوزنی برگ نظیر زبان گنجشک، ارغوان، اقاقیا، پلت، سروخمره ای، کاج تهران، سرونقره ای، افرای سیاه و نارون تشکیل می دهند. گونه های متنوع جانوری این پارک در قسمت های مختلف بوستان زندگی می کنند و برای علاقه مندان به حیوانات این مجموعه مکان مناسبی است و عبارتند از روباه، سنجاب و پرندگان زیبایی هم چون گنجشک، مرغ مینا، طوطی و کلاغ.

در بخش غربی بوستان چیتگر جهت نگهداری حیواناتی مانند خرگوش، قوچ، میش و طاووس محوطه ای به نام میشه زار درنظرگرفته شده که برای کودکان جذابیت زیادی دارد.

از نکات بسیار مهمی که نباید از ذکر آن غافل شد روشن کردن آتش در این مجموعه است که ممکن است عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد و خسارت زیادی به فضای پارک بزند.

از آزادراه تهران - کرج به سمت پارک چیتگر به خروجی شماره دو و مدیریت پارک برخورد می کنیم. یا میتوانید از خط پنج مترو، در ایستگاه چیتگر یا ایستگاه ایران خودرو پیاده شوید و به بلوار کوهک به ورودی شماره یک داخل شوید. یا از بلوار دستواره بعد از پمپ گاز می توانیم از ورودی سه و چهار وارد شویم و از آزادشهر وارد فاز غربی و ورودی شماره پنج می شویم.

 

دیدگاه کاربران


amlake_mehregan
amlake_mehregan
سه شنبه 25 خرداد 1400 ساعت 17:04

الان یه خانه 105 متری با ویو ابدی پارک چیتگر داره به فروش میرسه 😍😍😍عالیه. اگر کسی میخواد زودتر اقدام کنه چشم انداز عالی داره.


meshki900
meshki900
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 ساعت 15:32

پارک شهدای خلیج فارس یا همان پارک چیتگر از مکان هایی است که برای نفس کشیدن هوای تازه پیشنهاد میکنم. خیلی عالیه.


anakarnina44
anakarnina44
سه شنبه 17 فروردین 1400 ساعت 11:15

مدتی شایعه شده بود که اینجا تمساح هست اما مشخص نشد واقعیت بود یا نه چون فیلم دیده شدن تمساح هم پخش شد.


baha
baha
یکشنبه 17 اسفند 1399 ساعت 12:35

پارک چیتگر و منظره زیبای دریاچه جدیدا خیلی عالی شده واقعا زیباست است. این بوستان یکی از اصلی ترین مکان ها برای نفس کشیدن در تهران است.


green
green
یکشنبه 19 بهمن 1399 ساعت 10:57

من مسیر باشگاهم رو تا پارک چیتگر به اندازه سی و یک کیلومتر دوچرخه سواری کردم و مسیرهای کوهستانی چیتگر با سربالایی های خیلی سختی که داره رو پیمایش کردم. دوچرخه سواری توی این مسیرها آمادگی بدنی بالایی لازم داره.


tehrann
tehrann
یکشنبه 21 دی 1399 ساعت 11:58

امسال بوستان چیتگر مدت زیادی بسته بود. به خاطر کرونا اجازه نمیدادند مردم بیان و شورای شهر تهران هم درباره این پارک هشدار هایی داده. با اینکه باقی پارک ها باز شدن اما این پارک مدت زیادی بسته بود اما دوباره شروع به فعالیت کرد.


afshejani
afshejani
یکشنبه 09 آذر 1399 ساعت 10:57

از نظر من پارک چیتگر بهترین پارک تهران هستش و غرفه اجاره دوچرخه هم داره. موزیک و چای خوردن و قدم زدن واقعا لذت بخش تو این پارک. ضلع شرقی پارک بلوار کوهک، مجتمع تجاری قرار گرفته حتما برید.


nazaninlg
nazaninlg
دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 ساعت 14:17

فاز غربی، انتهای بلوار دستواره دست چپ مسیر دوچرخه سواری پارک چیتگر


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار