اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

تهران - تهران  
دوشنبه 22 اردیبهشت 1399

پارک جنگلی خرگوش دره با وسعت 65 هکتار یکی از پارک های جنگلی استان تهران، واقع در منطقه ی 22 است. این پارک زیبا در آخر هفته و روزهای تعطیل میزبان گردشگران زیادی است.

پارک جنگلی خرگوش دره در مقابل درب اصلی مجموعه ورزشی آزادی قرار دارد و مشرف به اتوبان های تهران_کرج و آزادگان است. پارک جنگلی خرگوش دره در سال 1343 در غرب تهران در مجاورت پارک جنگلی چیتگر احداث شده است.

پوشش گیاهی این پارک شامل درختان زبان گنجشک، سرو، کاج و اقاقیا است که به صورت خط کشی شده و منظم قرار گرفته اند. پارک جنگلی خرگوش دره نیز مانند پارک های دیگر تهران، برای کاهش آلودگی هوا تاسیس شده است.

در پارک جنگلی خرگوش دره، بوستان مسافران با مساحت 12هکتار قرار دارد که فضایی مسافرپذیر است و برای اسکان موقت تماشاگران مسابقات فوتبال و مسافران احداث شده است.

در سال 1386، قطع 5000 اصله درخت در پارک، که برای متصل کردن اتوبان همت به اتوبان آزادگان انجام شد، موجب درگیری و مشکلاتی بین شهرداری تهران و حامیان محیط زیست شد.

این پارک در مقایسه با پارک چیتگر و پارک های دیگر تهران، کمتر شناخته شده است و آرامش و سکوت دلنشینی در آن حاکم است، تنها بعضی مواقع صدای قطار و هواپیما سکوت پارک را می شکند.

پارک جنگلی خرگوش دره امکاناتی نظیر زمین ورزش، زمین بازی برای کودکان، سکو جهت نشستن، سرویس بهداشتی، فضاهایی مناسب برای چادر زدن، مکان هایی برای بازی کردن و آلاچیق دارد. البته تعداد این امکانات رفاهی بسیار کم است.

اداره فضای سبز حوزه معاونت امور شهری و محیط زیست منطقه 22 تهران به منظور نگهداری و محافظت از فضای سبز شمال غرب تهران، اقداماتی نظیر مرمت و بازسازی پشته‌های موجود و حذف کننده، تنه جوش، سرگل، پاجوش و همینطور عملیات مرمت جوی‌ها را انجام داده است.

پس از وارد شدن به اتوبان تهران - کرج و بعد از عبور از بلوار غربی استادیوم آزادی، به سمت بلوار چوگان که درب اصلی ورزشگاه آزادی است بروید پس از طی مسیر به این پارک می رسید.

به وسیله ی مترو نیز می توان در خط 5 مترو تهران به کرج در ایستگاه چیتگر پیاده شد و با استفاده از اتوبوس های پایانه مترو و یا تاکسی ها، به پارک جنگلی خرگوش دره رفت.

در صورت استفاده از وسیله ی نقلیه شخصی، مکان مورد نیاز برای پارک خودرو موجود است.

دیدگاه کاربران


majidjalilinia
majidjalilinia
چهارشنبه 26 خرداد 1400 ساعت 15:36

پارک خرگوش دره یه جای دنج و خوب در تهران هستش توصیه میکنم برید. سمت کرج هم یه منطقه به نام خرگوشدره هست جای خیلی قشنگیه.


aliasbaghi52
aliasbaghi52
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 ساعت 15:50

کمی که در پارک خرگوش دره بچرخید با درختهای ازگیل مواجه میشید که بیشتر پاییز درمیان😉


akram_ismael
akram_ismael
سه شنبه 17 فروردین 1400 ساعت 11:32

پارک جنگلی خرگوش دره روبروی استادیوم آزادی قرار داره بسیار زیباست.👏👏🌺🌺 اگر آمدید تهران از خرگوشدره دیدن کنید.


nastaran
nastaran
یکشنبه 17 اسفند 1399 ساعت 12:54

خرگوشدره خیلی جای قشنگیه من تعریفش رو شنیده بودم و بالاخره تصمیم گرفتیم با همسرم بریم جای قشنگ و دلبری بود😍😍 توصیه میکنم برید.


tirana
tirana
یکشنبه 19 بهمن 1399 ساعت 11:15

جای خیلی قشنگیه😍 یه دریاچه کوچک هم بین درختها داره اگر رفتید بگردید تا پیداش کنید خیلی فضای خوبی داره.


tehran
tehran
یکشنبه 21 دی 1399 ساعت 12:15

پارک مهجور خرگوش دره طبیعت زیبایی داره جون میده بری فقط عکس بگیری. نزدیک استادیوم آزادی قرار داره. حتما برید مطمئن باشید خوش میگذره.


eslami
eslami
یکشنبه 09 آذر 1399 ساعت 12:25

پارک خرگوش دره در نزدیکی استادیوم آزادی قرار داره. به تهرانی ها پیشنهاد میکنم حتما برید.


nesa_mirzakhani
nesa_mirzakhani
دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 ساعت 14:41

من پارسال خرگوش دره رو کشف کردم. دو هفته پیش بعد از کارم رفتم اونجا عالی و بکره


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار