اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

کرمانشاه - پاوه  
سه شنبه 12 آذر 1398

یکی از جاذبه های گردشگری استان کرمانشاه و شهر پاوه، غار سنگی و دست ساز حسین کوهکن می باشد. این غار، در منطقه توریستی میگوره از توابع بانه وره واقع شده است.

حسین کوهکن در سال 1343 هجری شمسی، به منظور شکار کبک به کوه رفته بود. او هنگامی که در کمین گاه نشسته بوده، پایش سر خورده و ناگهان گلوله ‌ای از تفنگش شلیک می شود و پای چپش را زخمی می کند. به دلیل سیاه شدن استخوان پای مجروح شده اش، پزشک آن را قطع می کند.

مدتی پس از این ماجرا، وی خانه‌ اش را که در روستای دروله سفلی بوده، از دست می دهد. با رخ دادن این اتفاق، حسین کوهکن تصمیم می گیرد که به منطقه قشلاقی رفته و بقیه عمرش را در آنجا و در خانه‌ ای گلی سپری نماید. پس از مدتی، همه حیواناتی که از آن ها نگهداری می نمود و از این طریق کسب درآمد می کرد به دلیل ریزش و ویرانی خانه از بین رفتند. اندکی بعد، وی سه پسر و همسرش را نیز از دست داد.

او پس از رخ دادن این اتفاقات تلخ، به منطقه کوهستانی میگوره رفت. این منطقه، خالی از سکنه بوده است.

حسین کوهکن در سال 1357 هجری شمسی با استفاده از یک بیل و کلنگ، در دل کوه شروع به ساخت خانه و کاشانه ای برای خود و دخترانش کرد. این کار، حدودا 19 سال به طول انجامید.

او با حفاری کردن در این منطقه، چهار خانه مجزا و 9 اتاق را به وجود آورد که برخی نقاط نسبت به سطح زمین ارتفاع کمتری دارند. خانه هایی که حسین کوهکن ساخته است هر یک 2 الی 3 متر طول و 1.2 الی 1.7 متر ارتفاع دارند. دو خانه به شکل تک اتاقی ساخته شده است و دو خانه دیگر نیز دارای چند اتاق یا دالان می باشد که این دالان ها به یکدیگر مرتبط هستند.

ورودی اصلی سرا در ضلع شمالی و پشت صخره قرار گرفته است. این غار که در دل یک صخره با شیب ملایم واقع شده است، دریچه باریک و کم ارتفاعی دارد. در محل ورود به غار، دالان بسیار کوچکی به چشم می خورد که به سه ورودی دیگر منتهی می گردد.

حسین کوهکن در مرداد ماه 1395 هجری شمسی دار فانی را وداع گفت.

دیدگاه کاربران


majid.rezaei_
majid.rezaei_
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 14:46

بهش میگفتن فرهاد ثانی، پیرمردی که برای تسکین خودش این غارها رو تو دل کوه کند.


علیرضا
علیرضا
دوشنبه 12 اسفند 1398 ساعت 16:39

خدا رحمتش کنه
خیلی سختی کشیده
اسم واقعی اش چی بوده؟


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار