اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

یزد - یزد  
دوشنبه 11 آذر 1398

یکی از تالاب های موجود در شهر کویری یزد، تالاب پساب است. همان گونه که از نام این تالاب مشخص می باشد، از آب تصفیه خانه فاضلاب شهر و رها سازی آن در کویر به وجود آمده است.

تالاب پساب یزد، اخیرا به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است و گردشگران بسیاری به این منطقه مراجعه می کنند تا از آن دیدن کنند.

تالاب پساب، به دلیل قرار گیری در میان پستی و بلندی های تپه های شنی موجود در کویر، به صورت یک تالاب چند تکه مشاهده می شود. ارتفاع تالاب از سطح دریا، 1145 متر می باشد. این تالاب و نیزارهای پیرامونش، زیستگاه انواع پرندگان و آبشخور حیوانات کویری به شمار می رود.

تالاب پساب یزد در حدود 3 کیلومتر طول دارد و بیشترین عرض آن نیز تقریبا 1 کیلومتر می باشد. از آب این تالاب، برای آبیاری کمربند سبز شهر یزد بهره می برند.

این تالاب همچون دیگر نقاط استان یزد، آب و هوای خشک و کویری دارد، بنابراین، اختلاف دما در شب و روز در منطقه ذکر شده بسیار زیاد می باشد.

برای دسترسی به تالاب پساب، راه های گوناگونی وجود دارد. امن ترین راه، ادامه دادن مسیر خیابان نصر در حوالی دروازه قرآن می باشد. این مسیر، شما را به کمپ کویری باران خواهد رساند.

مسیر دسترسی به تالاب به صورت خاکی و شنی می باشد و متاسفانه تابلوی راهنمایی وجود ندارد. از این رو، برای مراجعه به تالاب از ماشین های مخصوص آفرود می بایست استفاده کنید و از افراد حرفه ای راهنمایی بگیرید.

در هنگام بازدید از این تالاب، قبل از تاریک شدن هوا این مکان را ترک نمایید زیرا جاده امکانات روشنایی ندارد و ممکن است در مسیر گم شوید.

در صورت تمایل، می توانید شب را با برپا کردن کمپ در این منطقه سپری نمایید.

دیدگاه کاربران


reyhane
reyhane
دوشنبه 10 آذر 1399 ساعت 10:54

رمل ها و شن های این تالاب بسیار خطرناک هستش مخصوصا برای افراد ناآشنا و فاقد ماشین آفرود.


hasan.ghanimi
hasan.ghanimi
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 14:49

یزد باوجود کویری بودنش با این تالاب خیلی جالبه. اطراف این تالاب به جز حیوانات دیگه اسب هم وجود داره و پرورش اسب انجام میشه.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار