اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

تهران - تهران  
چهارشنبه 06 آذر 1398

یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر تهران، پارک طالقانی می باشد. این پارک زیبا و سرسبز، برروی تپه های عباس آباد قرار گرفته است.

پارک طالقانی، در گذشته زمین کشاورزی بوده و قسمتی از آن نیز به بانک کشاورزی تعلق داشته است. پس از مدتی، شرکت نوسازی عباس‌ آباد این زمین را خریداری نمود. طرح نوسازی این منطقه، در سال 1350 هجری شمسی، در مجلس تصویب شد و طراحی آن را مهندس مشاور، لوئیس دیویس انگلیسی انجام داد. با مشاوره یک شرکت مهندسی اسپانیایی، طراحی، فضاسازی و آبیاری پارک طالقانی از سال 1356 هجری شمسی آغاز شد و در نهایت در سال 1360 به اتمام رسید.

پارک طالقانی در سال 1361 هجری شمسی افتتاح گشت. البته قابل ذکر است که بیشترین تغییرات انجام شده در پارک، در دهه اخیر صورت گرفته است. پس از احداث پل طبیعت بر روی بزرگراه مدرس، پارک طالقانی و پارک آب و آتش به یکدیگر مرتبط شدند.
در مجاورت پارک طالقانی، باغ‌ موزه دفاع مقدس ساخته شده است. در این پارک، بزرگ ترین پرچم ایران که مساحت آن 1000 متر مربع می باشد، به اهتزاز در آمده است. طول میله پرچم 150 متر و وزن آن 250 تن می باشد. بر روی این میله، امکانات تصویر برداری و هواشناسی وجود دارد. این پرچم، از لحاظ ارتفاع میله سومین پرچم بلند و از لحاظ ارتفاع از سطح دریا بلند ترین پرچم دنیا به شمار می رود.
پارک طالقانی در مجاورت بزرگرا‌ه‌های حقانی، همت و مدرس قرار گرفته است.
بهترین راه دسترسی به این پارک زیبا، استفاده از مترو می باشد. برای این منظور، می بایست خط یک مترو را سوار شده و سپس در ایستگاه شهید حقانی از قطار پیاده شوید. پس از 5 دقیقه پیاده‌ روی، به پارک طالقانی خواهید رسید. در صورت تمایل می توانید با خودرو شخصی تان به یکی از بزرگراه‌ های همت، مدرس و حقانی بروید و سپس خود را به پارک برسانید. در خروجی پارک طالقانی در بزرگراه حقانی، پارکینگ بزرگی وجود دارد که می توانید اتومبیل تان را در آن پارک کنید.

دیدگاه کاربران


alireza
alireza
یکشنبه 21 دی 1399 ساعت 14:19

برای اینکه به قسمت های بالای پارک برید کسانی که نمیتونن از مسیر خاکی برن یک کمی فاصله از مترو به طرف موزه که حرکت کنید پله قرار داره که راحت میتونید ازش بالا برید.


tayebl
tayebl
دوشنبه 10 آذر 1399 ساعت 11:08

از جلوی مترو که میاید بیرون باید از مسجد جامع خرمشهر رد بشید و وارد خیابان که شدید پله های پارک با فاصله کمی قرار گرفته به سمت موزه دفاع مقدس باید حرکت کنید.


leyla_s62
leyla_s62
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 15:20

قسمتی از پارک طالقانی که غرفه های مواد غذایی داره شبیه خیابان سی تیره👌


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار