اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image


عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

اصفهان - اصفهان  
1398 09 05 سه شنبه

یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر زیبای اصفهان، موزه موسیقی می باشد. این شهر، یکی از مهدهای موسیقی و آواز سنتی ایرانی محسوب می گردد.

به دلیل علاقه مردم و جایگاه ویژه ای که موسیقی در شهر اصفهان دارد، مهرداد جیحونی و شهریار شکرانی (از موسیقی دانان بزرگ و مشهور اصفهان)، در آذرماه 1394 هجری شمسی، موزه موسیقی اصفهان را راه اندازی نمودند.

موزه موسیقی اصفهان از نظر مدل ارایه آثار، نوع راهنمایی های انجام شده و همچنین برخورد کارکنان با سایر موزه های کشور متفاوت است.

با مراجعه کردن به این موزه، علاوه بر آشنا شدن با 300 ساز موسیقی ایرانی و به دست آوردن اطلاعاتی از نحوه ساخت آن ها، می توانید شاهد اجرای زنده موسیقی توسط برخی از هنرمندان باشید. در این موزه، امکانات صوتی و تصویری وجود دارد که شما را با روش نواختن سازها آشنا می سازد. برخی از سازهایی که در این مجموعه وجود دارد، با طرح های مینیاتوری بسیار زیبا تزیین شده اند.

بعضی از آلات موسیقی این موزه، در کشورهای دیگر یافت نمی شود، بنابراین، بازدید از این مجموعه جذاب را از دست ندهید. تعدادی از آلات موسیقی که در این موزه به چشم می خورد، اهدایی موسیقی دانان بزرگ ایرانی می باشد.

موزه موسیقی اصفهان بخش های گوناگونی دارد که از آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تالار سازهای ملی:

در این تالار، سازهایی را خواهید دید که از گذشته تا به امروز در کشورمان مورد استفاده قرار گرفته اند. در این بخش، انواع سازها با دو زبان فارسی و انگلیسی به عموم معرفی می گردند. در تالار مذکور، از امکانات صوتی و تصویری نیز می توانید بهره مند شوید.

تالار سازهای محلی:

در این تالار، سازهای محلی ایرانی در معرض نمایش گذاشته شده اند. در این قسمت می توانید از راهنمایی های مسئولان بهره مند شوید و اطلاعات کاملی را درباره موسیقی های محلی کشور و سازهای مربوط به هر منطقه کسب کنید. با امکانات صوتی و تصویری که وجود دارد، می توانید هنگام بازدید از این تالار به موسیقی سازهای محلی ایران نیز گوش کنید.

سرای سرآهنگان:
در این قسمت از موزه با اساتید و هنرمندان مشهور موسیقی اصفهان و زندگینامه و اثرهای آنان آشنا خواهید شد.

کارگاه سازسازی:
در صورتی که تمایل دارید بدانید هر یک از سازهای ایرانی چه ساختاری دارند و چگونه ساخته می شوند، به کارگاه سازسازی این موزه می توانید مراجعه کنید.

موسیقی سرا:
پس از مشاهده کردن تمامی بخش های موزه، می توانید به قسمت موسیقی سرا بروید و اجراهای زنده موسیقی سنتی ایرانی را تماشا کنید و لذت ببرید.

موزه موسیقی اصفهان، در خیابان سرسبز، در محله ای قدیمی به نام جلفا واقع شده است.

دیدگاه کاربراناشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار