اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

تهران - تهران  
یکشنبه 03 آذر 1398

یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر تهران، موزه شهاب سنگ می باشد. تا به امروز مطالعه بر روی شهاب سنگ ها کمک بسیاری به تحقیقات زمین شناسی کرده است. 

موزه شهاب سنگ تهران با بیش از 1200 قطعه شهاب سنگ، در تیرماه 1398 هجری شمسی، با حضور جمعی از مسئولین، استادان دانشگاه و اصحاب رسانه در مجموعه فرهنگی - هنری برج آزادی افتتاح گشت.

موزه شهاب سنگ‌ تهران یک مجموعه خصوصی است که در اردیبهشت ‌ماه 1398 هجری شمسی، برای اولین بار در کاخ گلستان رونمایی شد و سپس به مجموعه فرهنگی برج آزادی منتقل گشت.

در این موزه، تمامی اطلاعات شهاب‌ سنگ ‌ها به صورت تخصصی و علمی ثبت گردیده است. هدف از گردآوری این مجموعه، آگاهی از فضا و همچنین شناختن جنس سیارات دیگر می باشد.

برج آزادی، یکی از نماد های با اهمیت شهر تهران محسوب می گردد. این برج در سال 1349 هجری شمسی، توسط یک معمار ایرانی به نام حسین امانت ساخته شد. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، این برج را برج شهیاد آریامهر می نامیدند، لیکن از سال 1357 هجری شمسی به بعد، آن را برج آزادی نام گذاری کردند.

در بخش زیرین برج آزادی چندین سالن نمایش، نگارخانه، کتابخانه، موزه و… قرار گرفته است.

جمع آوری بیش از 1200 قطعه شهاب سنگ در این موزه، گنجینه‌ بسیار با اهمیتی برای ایران به شمار می رود. بسیاری از شهاب سنگ های موجود در این موزه از کویرهای ایران گردآوری شده است. با ثبت شدن تعدادی از شهاب سنگ ‌ها در بولتن جهانی، ایران رتبه دومین کشور یابنده شهاب سنگ را از آن خود کرده است.

در این موزه، می توانید بزرگ ترین قطعه شهاب سنگ کشف شده از ایران را نیز مشاهده نمایید. سن زمینی قدیمی ‌ترین شهاب سنگی که رد این موزه وجود دارد، 50.000 سال می باشد. این شهاب سنگ که در یکی از کویر های ایران سقوط کرده، حدودا 2 سال پیش کشف شده است.

در صورتی که به بازدید از موزه شهاب سنگ علاقه دارید، همه روزه (به جز شنبه ‌ها) از ساعت 9 الی 18 می توانید به مجموعه فرهنگی - هنری برج آزادی در تهران مراجعه کنید.

دیدگاه کاربران


hamida
hamida
دوشنبه 20 بهمن 1399 ساعت 10:15

جنس شهاب سنگ ها از ینگ و فلز هست و زمانی که این اجرام آسمانی به درون جو زمین می آیند نورانی میشن و از بین میرن.


ouriya
ouriya
یکشنبه 21 دی 1399 ساعت 14:30

حجت کمالی مرد شهاب سنگ ایران شناخته میشه و تنها فرد متخصص و با تجربه در زمینه شهاب سنگ ها در کشور است. او در سطح بین الملل هم شناخته شده است.


hamidreza
hamidreza
دوشنبه 10 آذر 1399 ساعت 13:16

ما پارسال آمدیم موزه شهاب سنگ در میدان آزادی تهران خیلی عالی بود و آقایی که راهنمای موزه بود به نام آقای سجادی با اشتیاق زیاد و با حوصله در مورد شهاب سنگ ها توضیح میداد.


golmohammadimasoud
golmohammadimasoud
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 15:47

قدیمی‌ترین شهاب سنگ موجود در کشور به 139 سال پیش برمی گردد.
30 فروردین 1259 خورشیدی، حوالی ساعت 3 بعدازظهر هنگامی که ایل شاهسون منزلگاه زمستانی خود را در مکانی به نام بوغین در حوالی اشتهارد برپا کرده بودند و در حال استراحت بودند، ناگاه آسمان تیره و تار شد و با صداهایی مهیب، سنگی از آسمان فرو افتاد. چوپانی که در آن حوالی بود محل دقیق سقوط را یافت و سنگ را به «هدایت اله خان قاجار» پسر «عیسی خان بیگلربیگی»، حکمران ایل، تحویل داد و او نیز آن را به تهران و دربار ناصرالدین شاه فرستاد.
شاه قاجار که در ابتدا فکر می کرد سنگ دارای رشته های نقره است از تعدادی از کارشناسان فرنگی کمک خواست تا آن را برایش ارزش‌گذاری کنند و حتی قطعاتی از این شهاب سنگ را به آنان داد که آنها نیز مقالاتی راجع به آن نوشتند. اسم این شهاب سنگ به اشتباه به شهاب سنگ ورامین نام گذاری شده.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار