اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image


عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

تهران - تهران  
1398 09 03 یکشنبه

یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر تهران، موزه شهاب سنگ می باشد. تا به امروز مطالعه بر روی شهاب سنگ ها کمک بسیاری به تحقیقات زمین شناسی کرده است. 

موزه شهاب سنگ تهران با بیش از 1200 قطعه شهاب سنگ، در تیرماه 1398 هجری شمسی، با حضور جمعی از مسئولین، استادان دانشگاه و اصحاب رسانه در مجموعه فرهنگی - هنری برج آزادی افتتاح گشت.

موزه شهاب سنگ‌ تهران یک مجموعه خصوصی است که در اردیبهشت ‌ماه 1398 هجری شمسی، برای اولین بار در کاخ گلستان رونمایی شد و سپس به مجموعه فرهنگی برج آزادی منتقل گشت.

در این موزه، تمامی اطلاعات شهاب‌ سنگ ‌ها به صورت تخصصی و علمی ثبت گردیده است. هدف از گردآوری این مجموعه، آگاهی از فضا و همچنین شناختن جنس سیارات دیگر می باشد.

برج آزادی، یکی از نماد های با اهمیت شهر تهران محسوب می گردد. این برج در سال 1349 هجری شمسی، توسط یک معمار ایرانی به نام حسین امانت ساخته شد. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، این برج را برج شهیاد آریامهر می نامیدند، لیکن از سال 1357 هجری شمسی به بعد، آن را برج آزادی نام گذاری کردند.

در بخش زیرین برج آزادی چندین سالن نمایش، نگارخانه، کتابخانه، موزه و… قرار گرفته است.

جمع آوری بیش از 1200 قطعه شهاب سنگ در این موزه، گنجینه‌ بسیار با اهمیتی برای ایران به شمار می رود. بسیاری از شهاب سنگ های موجود در این موزه از کویرهای ایران گردآوری شده است. با ثبت شدن تعدادی از شهاب سنگ ‌ها در بولتن جهانی، ایران رتبه دومین کشور یابنده شهاب سنگ را از آن خود کرده است.

در این موزه، می توانید بزرگ ترین قطعه شهاب سنگ کشف شده از ایران را نیز مشاهده نمایید. سن زمینی قدیمی ‌ترین شهاب سنگی که رد این موزه وجود دارد، 50.000 سال می باشد. این شهاب سنگ که در یکی از کویر های ایران سقوط کرده، حدودا 2 سال پیش کشف شده است.

در صورتی که به بازدید از موزه شهاب سنگ علاقه دارید، همه روزه (به جز شنبه ‌ها) از ساعت 9 الی 18 می توانید به مجموعه فرهنگی - هنری برج آزادی در تهران مراجعه کنید.

دیدگاه کاربراناشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار