اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

گیلان - آستارا  
سه شنبه 14 آبان 1398

یکی از جاذبه های گردشگری استان گیلان، باغ پرندگان آستارا می باشد که در سال 1386 هجری شمسی ساخته شده است و اولین باغ پرندگان در شهرهای ایران محسوب میشود.

باغ پرندگان آستارا در زمینی به مساحت 1050 متر مربع بنا شده است و ابتدای جاده آستارا به رشت قرار دارد. در این باغ از 300 پرنده با 60 گونه مختلف نگهداری می شود. از جمله پرندگان این باغ می توانیم به طوطی، مرغ ‌های تزئینی، سرسفید کاکلی، مینای سخنگو، مرغ عشق، طاووس ،قرقاول، امپراتور، بلدرچین، کبک، بلبل، قناری و... اشاره نماییم.

در بین گونه های قرقاول از مونال، شاهی، فایربک، ترکاپان، پرتغالی، سبز، گردن حلقه‌ ای، کالج، سیلور، طلایی، سیون ‌هو، میتوانید در این باغ بازدید کنید و از تماشای آنها لذت ببرید. البته گونه فایربک و مونال از نظر گردشگران داخلی و خارجی بسیار جذاب تر است.

تمامی گونه های قرقاولی که در این باغ پرندگان وجود دارد به خصوص فایریک و مونال در ایران یا حتی استان گیلان به ندرت وجود دارد و زینتی هستند.

باغ پرندگان آستارا به دلیل نگهداری از گونه های نادر و کمیاب پرندگان زینتی، مورد توجه بسیاری از کشورها از جمله: جمهوری آذربایجان، عراق، اوکراین، روسیه و ... قرار گرفته است.

همه ساله، گردشگران داخلی و خارجی بسیاری به این باغ پرندگان مراجعه می کنند تا از آن دیدن نمایند. هنگام بازدید از باغ پرندگان آستارا، دوربین عکاسی تان را فراموش نکنید .

دیدگاه کاربران


reenland
reenland
دوشنبه 20 بهمن 1399 ساعت 10:44

بازدید از باغ پرندگان برای عموم افراد مناسب هست. این باغ، اولین باغ پرندگان استان گیلان به شمار میره و در سال ‏‏1386 ساخته شده.


gilan
gilan
شنبه 18 بهمن 1399 ساعت 12:09

این باغ بیشتر از 300 پرنده از 60 گونه نادر از مناطق مختلف ‏ایران و جهان داره مثل طاووس و قرقاول.


saaan1
saaan1
یکشنبه 21 دی 1399 ساعت 15:08

در باغ پرندگان سالنی است که پرنده ها میتونند آزادانه پرواز کنند و دما و رطوبت سالن مخصوص شرایط زندگی نوع پرنده ها تنظیم میشه.


h1980
h1980
سه شنبه 11 آذر 1399 ساعت 12:54

باغ پرندگان آستارا اولین باغ پرندگان گیلان به شمار میرود و در دهه 80 ساخته شده. هر ماه 50 تا گردشگر از کشورهای همسایه مثل روسیه، عراق و آذربایجان از این باغ دیدن می کنند.


anahiidnz
anahiidnz
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 17:13

این همه سال فقط از بازار آستارا دیدن کردیم. من اطلاع نداشتم آستارا به غیر بازار ساحلی جای دیدنی دیگری هم داره.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار