اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

گیلان - رشت  
سه شنبه 14 آبان 1398

یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر رشت، بوستان مفاخر و مشاهیر می باشد. در این پارک، امکان پیاده روی در مسیر های سرسبز و جنگلی برای گردشگران وجود دارد.

بوستان مفاخر رشت با مساحت 7000 متر مربع، پس از دو پارک ملت و محتشم، بزرگ ترین پارک شهر رشت محسوب می گردد. در گذشته این بوستان باغ سالار، باغ بذر یا باغ چمارسرا نام داشته است که در سال 1326 هجری شمسی، توسط بنگاه جنگل بانی راه اندازی شد. سرانجام باغ سالار در سال 1393 هجری شمسی، تبدیل به پارک مفاخر گشت تا همگان بتوانند از آن بهره مند شوند.

به دلیل اینکه باغ سالار در سال 1326 تاسیس شده است، هم اکنون در این بوستان درختان بسیار قدیمی و کهنی وجود دارد. بوستان مفاخر دارای پوشش گیاهی متنوعی است که از آن ها می توانیم به درختان آزاد، اوجا، افرا، توسکا، بلوط و درختچه های کادینا، شاه پسند، ناندنیا، شمعدانی و کاملیا اشاره نماییم.

در این بوستان زیبا و سرسبز، خیابان ها و مسیر های پیاده روی متعددی وجود دارد که هر یک از آن ها، به نام یکی از مشاهیر و مفاخر شهر رشت نامگذاری شده اند.

در این بوستان، امکانات رفاهی و تفریحی گوناگونی وجود دارد که از آن ها می توان فضاهای سبز، وسایل ورزشی همگانی، کتابخانه، مبلمان و صندلی های پارکی، میز شطرنج، میز پینگ پونگ، نماز خانه، سرویس بهداشتی و... را نام برد.

بوستان مفاخر رشت در ضلع غربی شهر رشت واقع شده است.

دیدگاه کاربران


elham
elham
دوشنبه 20 بهمن 1399 ساعت 10:46

من سالها بهترین روزهای زندگیم رو نزدیک اینجا بودم با دوستان خوبم همیشه به این پارک سر میزدیم اما الان که میرم داخل پارک نزدیک خونه خودم دلم میگیره 😞😞😞


sogandd9
sogandd9
شنبه 18 بهمن 1399 ساعت 12:11

نزدیک بوستان مفاخر رشت خیابانی قرار گرفته شبیه خیابان های کشورهای اروپایی هستش. درخت هاش به ویژه در هوای پاییز که رنگی رنگی میشن انگار دنیای دیگه رو به ارمغان میاره.


farhad
farhad
یکشنبه 21 دی 1399 ساعت 15:10

پارک مفاخر رشت به درد جوان ها نمیخوره به نظر من فضای سنگینی داره من که دوست نداشتم. برای قدم زدن افراد مسن انگار طراحی شده.


alon
alon
سه شنبه 11 آذر 1399 ساعت 12:58

پارک مفاخر رشت کنار اداره جنگلداری رشت قرار داره و در گذشته به باغ شاه معروف بوده که بعد از انقلاب در اختیار اداره منابع طبیعی قرار گرفت. مقابل این پارک زمین های ارباب مشکات معروف بوده که رشتی ها خوب میشناسنش.


sogandd9919
sogandd9919
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 17:16

درخت های بوستان مفاخر رشت مخصوص هوای پاییزه که رنگی رنگی بشه و دنیایی بی نظیر خلق کنه.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار