اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

گیلان - رشت  
سه شنبه 14 آبان 1398

یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر رشت، بوستان مفاخر و مشاهیر می باشد. در این پارک، امکان پیاده روی در مسیر های سرسبز و جنگلی برای گردشگران وجود دارد.

بوستان مفاخر رشت با مساحت 7000 متر مربع، پس از دو پارک ملت و محتشم، بزرگ ترین پارک شهر رشت محسوب می گردد. در گذشته این بوستان باغ سالار، باغ بذر یا باغ چمارسرا نام داشته است که در سال 1326 هجری شمسی، توسط بنگاه جنگل بانی راه اندازی شد. سرانجام باغ سالار در سال 1393 هجری شمسی، تبدیل به پارک مفاخر گشت تا همگان بتوانند از آن بهره مند شوند.

به دلیل اینکه باغ سالار در سال 1326 تاسیس شده است، هم اکنون در این بوستان درختان بسیار قدیمی و کهنی وجود دارد. بوستان مفاخر دارای پوشش گیاهی متنوعی است که از آن ها می توانیم به درختان آزاد، اوجا، افرا، توسکا، بلوط و درختچه های کادینا، شاه پسند، ناندنیا، شمعدانی و کاملیا اشاره نماییم.

در این بوستان زیبا و سرسبز، خیابان ها و مسیر های پیاده روی متعددی وجود دارد که هر یک از آن ها، به نام یکی از مشاهیر و مفاخر شهر رشت نامگذاری شده اند.

در این بوستان، امکانات رفاهی و تفریحی گوناگونی وجود دارد که از آن ها می توان فضاهای سبز، وسایل ورزشی همگانی، کتابخانه، مبلمان و صندلی های پارکی، میز شطرنج، میز پینگ پونگ، نماز خانه، سرویس بهداشتی و... را نام برد.

بوستان مفاخر رشت در ضلع غربی شهر رشت واقع شده است.

دیدگاه کاربران


sogandd9919
sogandd9919
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 17:16

درخت های بوستان مفاخر رشت مخصوص هوای پاییزه که رنگی رنگی بشه و دنیایی بی نظیر خلق کنه.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار