اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

بوشهر - بوشهر  
دوشنبه 13 آبان 1398

یکی از جاذبه های گردشگری استان بوشهر، عمارت تاریخی ملک می باشد. این عمارت، که به اواخر دوران قاجار تعلق دارد، یکی از باشکوه ترین بناهای آن زمان به شمار می رفته است.

عمارت ملک در گذشته متعلق به یک تاجر ثروتمند به نام محمد مهدی ملک التجار بوده است. وی با تاجران داخلی و خارجی بسیاری در ارتباط بود، از این رو، عمارت مذکور را بنا کرد تا از آن به منظور انجام امور تجاری خود استفاده نماید. عمارت تاریخی ملک حدودا  4000 متر مربع زیربنا دارد و به دست معماران فرانسوی ساخته شده است.

پس از حمله انگلیسی ‌ها به جنوب کشور، عمارت ملک تحت اختیار آنان در آمد، به طوری که این بنا را تا مدتی به عنوان مقر نظامی انگلیسی‌ ها می شناختند.

پس از ورشکسته شدن محمد مهدی ملک‌ التجار، اشیاء با اهمیت و ارزشمند این عمارت با قیمت بسیار پایینی توسط انگلیسی ها خریداری و به انگلستان منتقل شد.

در اواخر دوران حکومت رضاشاه، عمارت ملک را بازسازی کردند. پس از آن با گذشت زمان، صدمه های فراوانی به این عمارت وارد شده است که متاسفانه تاکنون مرمت نشده اند.

عمارت ملک دارای چندین بخش است که از آن ها می توانیم به پیشخوان، سکوی بنا، سر در بنا و ساختمان اصلی اشاره نماییم. ساختمان اصلی که شاخص‌ ترین بخش این عمارت محسوب می شود، شامل 2 طبقه می باشد. در این قسمت، نقاشی‌ های بسیار زیبایی بر روی دیوارها وجود دارند که بسیار دیدنی هستند.

عمارت تاریخی ملک در سال 1377 هجری شمسی با شماره 2184، در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید. در صورتی که به بازدید از اماکن تاریخی علاقه مند هستید، توصیه می شود از این عمارت قدیمی نیز دیدن کنید.

عمارت تاریخی ملک، در استان بوشهر، شهر بوشهر، در خیابان ماهینی و در محله بهمنی واقع شده است.

دیدگاه کاربران


asal.banoo994.ab
asal.banoo994.ab
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 17:20

عمارت ملک از نمای بیرون قشنگه ولی حیف که داخلش رو نمیشه دید.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار