اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

تهران - تهران  
1398 07 09 سه شنبه

یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی پایتخت ایران، باغ سنگی جمشیدیه می باشد. این پارک، یکی از زیبا ترین و قدیمی ترین پارک های شمال شهر تهران محسوب می گردد که در فصل پاییز، زیبایی منحصر به فردی دارد. 

بوستان جمشیدیه در سال 1356 هجری شمسی، در یکی از نقاط خوش آب و هوای تهران احداث گردید. این پارک به دلیل مجاورت با کوه‌ های شمال تهران، یکی از نخستین مناطق شهر است که در آن بارش‌‌ برف و باران آغاز می گردد.

معماری پارک جمشیدیه نسبت به دیگر بوستان های شهر تهران متفاوت و خاص است. در این پارک زیبا، یک آبشار مصنوعی، یک حوض زیبا و تعدادی المان هنری - تجسمی به چشم می خورد. با بالا رفتن از پلکان قسمت پشتی آبشار، به بخش فوقانی پارک خواهید رسید. با مراجعه به این نقطه از پارک، نمای بسیار زیبایی از شهر را مشاهده خواهید کرد.

مالک اصلی بوستان جمشیدیه شخصی بنام جمشید دولو قاجار نام داشت و ایشان این زمین را به فرح پهلوی بخشید. افراد خاندان دولو از آن دسته از افرادی بودند که سند مالکیت بسیاری از املاک تهران در زمان قاجار بنام آنها بود. در شناسنامه پارک جمشیدیه نام جمشید دولو به عنوان مالک زمین ثبت گردیده.

طراحی و مهندسی پارک سنگی جمشیدیه بر عهده کامران طباطبایی دیبا بوده است. مهندس دیبا یکی از معماران و طراحان معروف ایرانی می باشد. از آثار مشهور وی علاوه بر بوستان جمشیدیه، می توانیم موزه هنرهای معاصر تهران، فرهنگسرای دانشجو، پارک شفق، فرهنگ سرای نیاوران و... را نام ببریم.

پارک جمشیدیه با 10 هکتار مساحت دارای 4 ورودی است که از جنوب به باغ دولو، از شمال به کوه کلک چال، از شرق به خیابان جمشیدیه و از غرب به جاده کلک چال منتهی می گردد. بوستان جمشیدیه از سال 1356 هجری شمسی تاکنون، 2 مرتبه بازسازی شده است.

برای دسترسی به پارک جمشیدیه، می بایست ابتدا به میدان تجریش بروید. با رسیدن به میدان تجریش، با استفاده از تاکسی‌ هایی که از سمت میدان قدس به باغ سنگی جمشیدیه می‌روند خود را به این بوستان برسانید. البته قابل ذکر است که در خیابان نیاوران، از طریق خیابان فیضیه و امیدوار، امکان دسترسی به پارک وجود دارد.

پارک جمشیدیه در انتهای خیابان شهید باهنر (نیاوران) قرار گرفته است.

ویلاهای منطقه