اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

آذربایجان شرقی - تبریز  
سه شنبه 02 مهر 1398

یکی از جاذبه های گردشگری شهر تبریز، مجموعه تفریحی باغلارباغی می باشد. این تفرجگاه که یکی از بزرگترین مجموعه های تفریحی کشور به شمار می رود، در سال 1373 هجری شمسی افتتاح گشت.

قبل از راه اندازی تفرجگاه باغلارباغی، منطقه چلبی و گلکار دارای باغ های به هم پیوسته متعدد، با انبوه درختان میوه همانند زردآلو بوده است. در دهه 70، این مجموعه تفریحی، در میان باغ های وسیع منطقه مذکور احداث شد. هم اکنون بسیاری از باغ های اطراف مجموعه باغلارباغی تخریب و به اماکن مسکونی تبدیل شده است، البته در نزدیکی بخش‌ های غربی و شرقی این تفرجگاه، چندین باغ قدیمی هنوز پابرجا هستند.

مجموعه باغلارباغی، امکانات تفریحی و رفاهی گوناگونی دارد که از آن ها می توانیم به شهر بازی، باغ پرندگان و باغ وحش، پارک دلفین، سینمای چهاربعدی، رستوران، بوفه، آلاچیق و... اشاره نماییم.

شهربازی مجموعه باغلارباغی، بزرگ ‌ترین شهربازی در منطقه شمال‌ غرب ایران به شمار می رود. در این شهربازی می توانید از کشتی صبا، کلبه وحشت، رنجر، کلبه شادی، قطار، دوچرخه هوایی، سرسره آبشار و... استفاده نمایید.

در باغ پرندگان و باغ وحش این مجموعه نیز می توانید حیوانات گوناگونی را از نزدیک مشاهده کنید و از آن ها عکس بگیرید. 

پارک دلفین اخیرا به مجموعه باغلارباغی اضافه شده است که توصیه می شود در صورت تمایل، از آن نیز دیدن کنید.

مجموعه تفریحی باغلارباغی در شهر تبریز، بلوار استاد شهریار، ضلع شمالی ورودی کوی ولی ‌عصر، جنب پارک ولیعصر واقع شده است.

دیدگاه کاربران


faez1100
faez1100
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 ساعت 16:04

خیلی پارک خوبیه و نمای زیبایی داره، الان دلفین هم آوردن داخل پارک فقط کاش یکم بیشتر هزینه کنن متاسفانه فضای بیرون پارک هم نور کافی نداره کاش مسئولین یکم رسیدگی کنن.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار