اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

تهران - تهران  
چهارشنبه 27 شهریور 1398

یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر تهران، پارک جنگلی پردیسان می باشد. این پارک، در منطقه 2 شهرداری و در ضلع شمال غربی تهران واقع شده است.

پارک پردیسان از سمت شرق به بزرگراه شیخ فضل الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونک، از شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب و از جنوب به بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران منتهی می گردد. بزرگراه یادگار امام در جهت شمال به جنوب، این پارک را به دو بخش تقسیم نموده است. این دو بخش از طریق دو پل به یکدیگر مرتبط شده اند. ساختمان سازمان حفاظت از محیط زیست کشور نیز در بخش جنوبی این پارک قرار گرفته است.

پارک پردیسان، شامل قسمت های مختلفی است که از آن ها می توانیم به موزه آب، موزه تنوع زیستی و باغ وحش اشاره نماییم. در موزه تنوع زیستی، گونه های مختلفی از حیوانات و حشرات تاکسیدرمی شده و حتی زنده در معرض نمایش گذاشته شده است. در باغ وحش این پارک نیز از گوشتخواران، علفخواران، همه چیز خواران، پرندگان شکاری و سایر پرندگان نگهداری می شود.

در این پارک امکانات تفریحی و رفاهی گوناگونی مانند سالن نمایش فیلم، بوفه، پارکینگ، سالن همایش و اجتماعات و سرویس بهداشتی وجود دارد.

پارک پردیسان در سال 1393 هجری شمسی، با مساحت 275 هکتار احداث گردید. در همان سال، سازمان حفاظت از محیط زیست این بوستان را پارک بدون دخانیات نامگذاری نمود.

این پارک، به دلیل نزدیکی به چندین بزرگراه، بسیار محبوب و پر رفت و آمد می باشد. در تمامی روزهای هفته به خصوص در ایام تعطیلات، افراد بسیاری به این پارک مراجعه می کنند تا لحظات خوشی را در کنار عزیزانشان سپری نمایند.

با توجه به این که پارک پردیسان فضای باز و آزاد بزرگی دارد، افراد بسیاری در آن به بادبادک ‌بازی می پردازند.

دیدگاه کاربران


pegah8142
pegah8142
یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 ساعت 16:17

پارک پردیسان شب ها برای پیاده روی خیلی خوبه ساعت 10 شب به بعد. منع تردد رو ظاهرا برداشتند و میشه به راحتی وارد پارک شد.


mahdinafariii
mahdinafariii
پنجشنبه 19 فروردین 1400 ساعت 10:26

ما سیزده بدر رفتیم پارک پردیسان خیلی با صفاست. 😍 با وجود جوی آبی که داره فضا طراوت بیشتری گرفته.


gohar
gohar
دوشنبه 18 اسفند 1399 ساعت 13:32

در پارک پردیسان کلاسهای دو میدانی و آمادگی جسمانی برگزار میشه و در ساعت 4:30 تا 6 عصر روزهای زوج میتونید به پردیسان برید و در این کلاس ها شرکت کنید.


bahar
bahar
سه شنبه 21 بهمن 1399 ساعت 10:12

باشگاه سنگی پارک پردیسان هم خیلی خوبه حس خوبی به آدم میده و فضای قشنگی داره.


rahiiil
rahiiil
دوشنبه 22 دی 1399 ساعت 13:24

پل معلق آسمان در نزدیک پارک پردیسان قرار داره. در این مجموعه آموزش و پروش سگهای پلیس هم انجام میشه.


piiin
piiin
پنجشنبه 13 آذر 1399 ساعت 10:24

در این پارک پرنده ها و حیوانات زیادی نگهداری میشه که بیشتر برای نشان دادن حیات وحش به دانش آموزان اونها رو اردو میارن. پرنده هایی که به انسان و ‌زندگی انسان ها عادت کرده اند اکثرا نمیتوانند در محیط آزاد زندگی کنند. من خودم مرغ مینا دارم و میزان عشقی که این پرنده به آدم میده، خیلی زیاد هستش. اگر کسی خواست پرنده اش رو آزاد کنه پارک هایی هست که یه مدت آزادشون میگذارند و بعد رها میکنند در طبیعت.


khanoome_karimi1
khanoome_karimi1
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 ساعت 16:43

پرندگانی که نگهداریشون جُرم هست و باعث آسیب زدن به نسل اون ها میشه یکی از مناسب ترین گزینه ها برای نگهداری آنها پارک پردیسان تهران هست در واقع مکانی است که به حیات وحش آسیب دیده کمک می کند تا به طبیعت برگردند.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار