اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

گیلان - فومن  
شنبه 02 شهریور 1398

یکی از جاذبه های گردشگری و طبیعی استان گیلان و شهر فومن، روستای فوشه می باشد. این روستا از دو سمت جنوب و غرب، توسط جنگل ها و کوه ها احاطه شده است.

روستای فوشه از جمله روستاهای بسیار زیبا و کوهپایه ای کشورمان به شمار می رود که همه ساله، گردشگران بسیاری را مجذوب خود می کند. این روستا حدودا 82 کیلومتر مربع مساحت دارد.

وجود جنگل ها، کوه ها، رودخانه ها و همچنین زمین های چای، جلوه خاصی به این روستا بخشیده است. روستای فوشه طبیعت بکر و چشم اندازهای بسیار تماشایی دارد، بنابراین در صورتی که به طبیعت گردی علاقه دارید، حتما به این منطقه سفر کنید.

از میان روستای فوشه رودخانه ای عبور می کند که این روستا را به دو بخش پایین و بالا تقسیم می نماید. در صورتی که تمایل دارید چشم اندازهای زیبا و طبیعت بکر و سرسبز این منطقه را مشاهده کنید، خود را به بخش بالایی روستا برسانید. در طرفین این رودخانه، خانه های روستایی با بافت قدیمی و سنتی به صورت پراکنده وجود دارند.

در روستای فوشه و در دل جنگل های این منطقه، بقعه ای را مشاهده خواهید کرد که به شخصی به نام آقا شیخ جمال تعلق دارد.

به منظور گشت و گذار در جنگل، اتومبیل تان را در ابتدای مسیر پارک کنید و سپس پیاده روی در جنگل را آغاز نمایید. در بخش هایی از جنگل و در مجاورت رودخانه، حوضچه هایی وجود دارد که می توانید در آن ها به آبتنی بپردازید و در کنار عزیزانتان لحظه های دلنشینی را سپری کنید.

در جنگل های زیبای این منطقه، غاری زیبا وجود دارد که می توانید از آن نیز دیدن کنید. برای دسترسی به این غار می بایست تقریبا 2 ساعت در جنگل های کوهستانی پیاده روی نمایید. این غار، به دلیل داشتن دهلیزها و دالان های متعدد، یکی از زیبا ترین غارهای استان گیلان محسوب می گردد.

در بخش های کوهپایه ای این منطقه، زمین های سرسبزی را مشاهده خواهید کرد که در آن ها گیاه چای کشت می شود. اگر در هنگام برداشت چای به روستای فوشه سفر کنید، می توانید مقداری از این گیاه خوش عطر را به صورت تازه خریداری کرده و به عنوان سوغات با خود ببرید.

جمعیت این روستا در حال حاضر بیش از 200 نفر می باشد. بیشتر اهالی این منطقه، از طریق کار بر روی زمین های چای و همچنین پرورش کرم ابریشم امرار معاش می کنند.

روستای فوشه در ضلع جنوب غربی شهر فومن و در مجاورت قلعه رودخان قرار گرفته است. فاصله این روستای زیبا از شهر فومن تقریبا 22 کیلومتر است.

برای دسترسی به این روستای خوش آب و هوا، می بایست از فومن به سمت قلعه رودخان بروید. در طی راه، تابلویی وجود دارد که شما را به روستای فوشه راهنمایی می نماید.

دیدگاه کاربران


شیری
شیری
چهارشنبه 25 آبان 1401
روستای با صفاییه
علی رنجبر
علی رنجبر
چهارشنبه 08 دی 1400
فوشه از روستاهای بکر نزدیک قلعه رودخانه که پر از باغات چای و جنگل های بکر و زیباست.فاصله خونه های مسکونی روستا به هم خیلی زیاده
mahsa_funn
mahsa_funn
شنبه 03 مهر 1400
روستای کوهپایه ای فوشه که در نزدیکی قلعه رودخان قرار داره، باغات چای و جنگل های زیادی داره که بیشتر درآمد مردم روستا از کشاورزی تامین میشه
naghmeh.
naghmeh.
شنبه 16 مرداد 1400
این روستا مردم بسیار مهربان و مهمان نوازی دارد یک شب هم مزاحم یکی از اهالی شدیم و یک برکه هم داره که میشه توش شنا کرد ولی فقط در تابستان چون در فصل های دیگه بسیار سرد میشه.
hamedd_r
hamedd_r
دوشنبه 31 خرداد 1400
طبیعت اطراف و خود روستای فوشه تقریبا یه جای ناشناخته ای هست من سه سال قبل که رفتم از اهالی فومن سوال کردم که چه جوری باید به اینجا رفت اما خیلی ها اطلاع نداشتن.
morteza.g140
morteza.g140
شنبه 21 فروردین 1400
به نظر من فوشه و رودخانه اش بهترین مکان تفریحی در منطقه است خیلی خیلی زیبا و سرسبز جنگل های بکر و رودخانه همیشه خروشان و مردم مهمان نوازش من رو وسوسه میکنه تا باز هم به فوشه برم.
obehosseyni
obehosseyni
دوشنبه 18 اسفند 1399
من دلم آرامش فوشه رو میخواد. عالیه. این روستا نزدیک قلعه رودخان واقع شده و از این رو برای اقامت گردشگران میتوانند در این روستا بمانند و از جاذبه تاریخی قلعه و زیبایی های روستا دیدن کنند.
sara
sara
سه شنبه 21 بهمن 1399
فوشه روستایی در قلب کوه و جنگل است و خانه‌های روستایی اش پراکنده است و رودخانه‌ پر آبی هم از اینجا عبور میکند.
hafez
hafez
سه شنبه 23 دی 1399
از روستای معروف قلعه رودخان به طرف روستای فوشه که حرکت کنید 4 کیلومتر فاصله داره. برای اقامت هم میتونید از خانه های روستایی استفاده کنید.
patrizi
patrizi
شنبه 15 آذر 1399
مسیر روستای فوشه از کنار گل های خوش رنگ قرمز تا رسیدن به تپه سرسبز و انبوه و مه غلیظی که روی آن را فراگرفته 😍😍 قابی بی نظیر را برای ثبت لحظه ای تکرار نشدنی ایجاد میکند.
nazaniin1288
nazaniin1288
شنبه 03 خرداد 1399
شمال گیلان بهشته.. روستای فوشه هم خیلی خوب و باصفاست بوی چمن تازه و خاکش بسیار دلچسبه.