اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

یزد - یزد  
دوشنبه 28 مرداد 1398

یکی از بناهای تاریخی و میراث دوره قاجار در شهر زیبا و تاریخی یزد، عمارت و باغ ناجی است. بوستان ناجی در مسیر قنات نجف آباد واقع شده است. عمارت و باغ ناجی، علاوه بر اینکه جزو مکان های تاریخی محسوب می گردد، به دلیل دارا بودن امکانات رفاهی گوناگون، مکانی مناسب برای استراحت گردشگران و مسافران می باشد.

عمارت ناجی، دارای بخش های گوناگونی همچون تالار، بادگیر، اتاق و... است. در گذشته، این باغ و عمارت کاربرد مسکونی داشته و متعلق به فردی به نام ناجی بوده است. و طی سال های بعد به شهرداری اهدا میشود. شهرداری نیز پس از بازسازی، آن را در دسترس عموم قرار داد.

عمارت ناجی یک بنا در مرکز باغ است که 4 بخش اصلی دارد. یک تالار دارای بادگیر و 2 اتاق در بخش شرقی کوشک و یک اتاق مرکزی در بخش غربی بنا قرار دارد، اتاقی که در بخش غربی بنا شده است به شکلی جلو آمده که دیوار آن با سقف زیرزمین این قسمت یکی است. تعداد اتاق های این عمارت در مجموع 5 باب در طبقه همکف است. تمامی بخش های عمارت ناجی به جز بخش شمالی، شامل زیرزمین است.

باغ ناجی و عمارت زیبای آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است (به طور کلی در شهر یزد، نام 31 باغ در آثار ملی ایران ذکر شده است).

این بوستان که دارای مجموعه پذیرایی می باشد، همه روزه میزبان مسافران و گردشگران محترم خواهد بود. پیشنهاد میکنیم برای سفر به شهر بادگیرها، فصل پاییز را انتخاب کنید.

عمارت و باغ ناجی، در شهر یزد، در خروجی شهر به سمت شهر کرمان، در بلوار شهید دشتی قرار گرفته است.

 

دیدگاه کاربران


saeedsarsharian
saeedsarsharian
شنبه 03 خرداد 1399 ساعت 13:21

اینجا رو تجربه کردم فوق العادست😍 تماشای بنای قدیمی و بادگیرش خالی از لطف نیست.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار