اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

در صورت نداشتن نام کاربری بر روی ثبت نام کلیک نمایید

register image

جهت ثبت نام در ویلاجار لطفاً اطلاعات ذیل را وارد نمائید


در صورت داشتن نام کاربری بر روی ورود کلیک نمایید

گیلان - رضوان شهر  
1398 04 24 دوشنبه

مناطق ییلاقی، یکی از مناسب ترین مقصد ها برای روز های گرم سال به خصوص فصل تابستان، به شمار می روند. در دو فصل پاییز و زمستان، جمعیت ییلاق ها کاهش می یابد زیرا اهالی این مناطق، با فرا رسیدن سرما، از ارتفاعات به بخش های پایینی می آیند. آن ها در فصول گرم، دوباره به ارتفاعات بالاتر باز می گردند زیرا آب و هوا در نقاط مرتفع ییلاق، بسیار خنک و مناسب می باشد. اغلب گردشگران، برای بازدید از ییلاق ها و مشاهده مناظر بی نظیر آن ها، فصل تابستان را انتخاب می نمایند.

یکی از ییلاق های زیبای استان گیلان، ییلاق زندانه می باشد. اهالی ساکن در این ییلاق، بسیار مهربان و مهمان نواز هستند. سفر به این منطقه سرسبز و رویایی، می تواند آرامش را برای شما و عزیزانتان به ارمغان بیاورد. این ییلاق خوش آب و هوا، در ارتفاع 1680 متری قرار گرفته است. ییلاق زندانه، به دلیل قرار گیری در ارتفاعات، دارای مراتع سرسبز و چشم انداز های بسیار زیبایی است.

ییلاق زندانه برق ندارد، ساکنان این ییلاق، برای مصارف برقی از موتور برق و برای روشنایی نیز از چراغ‌های گازی و نفتی بهره می برند. در این ییلاق، به جز چراغ‌ های گازی، از هیزم نیز به منظور تولید گرما و گاهی پخت ‌و ‌پز استفاده می شود. از این رو، در صورتی که قصد دارید در ایام سرد سال به این منطقه سفر کنید، در کلبه ها می توانید از بخاری هیزمی استفاده کرده و خود را گرم نمایید.

با فرا رسیدن شب، می‌ توانید در حیاط و یا تراس کلبه ها نشسته و در ارتفاعات جنگلی و کوهستانی، آسمان پر‌ستاره را مشاهده نمایید و غرق لذت شوید.

باتوجه به این که برخی از اهالی این ییلاق به دامداری مشغول می باشند، می توانید به گوشت تازه گوسفند و محصولات لبنی دسترسی داشته باشد. عسل، از جمله سوغات این ییلاق می باشد که می توانید آن را از اهالی منطقه خریداری نمایید.

ییلاق زندانه، در مجاورت جاده قرار نگرفته است، به همین دلیل، بسیار ساکت می باشد و آرامش خاصی در آن پا برجاست و از سرو صدای جاده و خودرو ها نیز خبری نیست.

به منظور دسترسی به ییلاق زندانه، می بایست از رشت به رضوانشهر بروید. پس از رسیدن به رضوانشهر، به سمت پونل رفته و پس از آن خود را به جاده‌ پونل - خلخال برسانید. بعد از طی 45 کیلومتر در دل کوهستان های جنوب غربی استان گیلان، به این ییلاق خواهید رسید. برای رسیدن به کلبه‌ های موجود در این ییلاق، می بایست مسیر کوتاهی را در جاده‌ ای خاکی طی نمایید. از شهرستان رشت تا ییلاق زندانه، حدودا 3 الی 4 ساعت با ماشین در راه خواهید بود.

ییلاق زندانه در استان گیلان، شهرستان رضوان‌ شهر و در روستای ییلاق زندانه واقع شده است.

ویلاهای منطقه