اجاره ویلا و سوئیت - آپارتمان

login image

ورود به بخش کاربری سایت ویلاجار

رمز خود را فراموش کرده‌اید؟ رمز جدید بگیرید.

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید.

register image

ثبت نام بخش کاربری سایت ویلاجار

گیلان - رضوان شهر  
دوشنبه 24 تیر 1398

مناطق ییلاقی، یکی از مناسب ترین مقصد ها برای روز های گرم سال به خصوص فصل تابستان، به شمار می روند. در دو فصل پاییز و زمستان، جمعیت ییلاق ها کاهش می یابد زیرا اهالی این مناطق، با فرا رسیدن سرما، از ارتفاعات به بخش های پایینی می آیند. آن ها در فصول گرم، دوباره به ارتفاعات بالاتر باز می گردند زیرا آب و هوا در نقاط مرتفع ییلاق، بسیار خنک و مناسب می باشد. اغلب گردشگران، برای بازدید از ییلاق ها و مشاهده مناظر بی نظیر آن ها، فصل تابستان را انتخاب می نمایند.

یکی از ییلاق های زیبای استان گیلان، ییلاق زندانه می باشد. اهالی ساکن در این ییلاق، بسیار مهربان و مهمان نواز هستند. سفر به این منطقه سرسبز و رویایی، می تواند آرامش را برای شما و عزیزانتان به ارمغان بیاورد. این ییلاق خوش آب و هوا، در ارتفاع 1680 متری قرار گرفته است. ییلاق زندانه، به دلیل قرار گیری در ارتفاعات، دارای مراتع سرسبز و چشم انداز های بسیار زیبایی است.

ییلاق زندانه برق ندارد، ساکنان این ییلاق، برای مصارف برقی از موتور برق و برای روشنایی نیز از چراغ‌های گازی و نفتی بهره می برند. در این ییلاق، به جز چراغ‌ های گازی، از هیزم نیز به منظور تولید گرما و گاهی پخت ‌و ‌پز استفاده می شود. از این رو، در صورتی که قصد دارید در ایام سرد سال به این منطقه سفر کنید، در کلبه ها می توانید از بخاری هیزمی استفاده کرده و خود را گرم نمایید.

با فرا رسیدن شب، می‌ توانید در حیاط و یا تراس کلبه ها نشسته و در ارتفاعات جنگلی و کوهستانی، آسمان پر‌ستاره را مشاهده نمایید و غرق لذت شوید.

باتوجه به این که برخی از اهالی این ییلاق به دامداری مشغول می باشند، می توانید به گوشت تازه گوسفند و محصولات لبنی دسترسی داشته باشد. عسل، از جمله سوغات این ییلاق می باشد که می توانید آن را از اهالی منطقه خریداری نمایید.

ییلاق زندانه، در مجاورت جاده قرار نگرفته است، به همین دلیل، بسیار ساکت می باشد و آرامش خاصی در آن پا برجاست و از سرو صدای جاده و خودرو ها نیز خبری نیست.

به منظور دسترسی به ییلاق زندانه، می بایست از رشت به رضوانشهر بروید. پس از رسیدن به رضوانشهر، به سمت پونل رفته و پس از آن خود را به جاده‌ پونل - خلخال برسانید. بعد از طی 45 کیلومتر در دل کوهستان های جنوب غربی استان گیلان، به این ییلاق خواهید رسید. برای رسیدن به کلبه‌ های موجود در این ییلاق، می بایست مسیر کوتاهی را در جاده‌ ای خاکی طی نمایید. از شهرستان رشت تا ییلاق زندانه، حدودا 3 الی 4 ساعت با ماشین در راه خواهید بود.

ییلاق زندانه در استان گیلان، شهرستان رضوان‌ شهر و در روستای ییلاق زندانه واقع شده است.

دیدگاه کاربران


vahidkeshawarz
vahidkeshawarz
سه شنبه 01 تیر 1400 ساعت 16:46

من بعضی از ییلاقات جذاب ایران را رفتم واقعا عالی هستند.👏👏 برای دیدن این ییلاق مسیر رشت به رضوانشهر و بعد از جاده پونل به خلخال برید.


ghoghnoos_5665
ghoghnoos_5665
دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 ساعت 16:25

بسیار منطقه زیبایی هست اما رفتن به ارتفاعاتش ترس داره 😄 در ضمن برق رسانی نشده این روستا.


maryam_mmzadeh
maryam_mmzadeh
یکشنبه 22 فروردین 1400 ساعت 11:14

ما ییلاق زندانه رفتیم ماشینمون خراب شد چند روزی مجبور شدیم بمونیم خیلی خوش گذشت.
اما تلفن آنتن نمیداد و برق هم نبود. بخاری که استفاده کردیم هیزمی بود. خونه های کاهگلی و پنجره چوبی خوشگل واقعا جای فوق العاده ای بود توصیه میکنم حتما برید.


youne
youne
سه شنبه 19 اسفند 1399 ساعت 13:49

برای رفتن به ییلاق زیبای زندانه باید از رشت به رضوانشهر برید و مسیر پونل را در پیش بگیرید و به طرف خلخال حرکت کنید.


arthut
arthut
پنجشنبه 23 بهمن 1399 ساعت 09:37

این منطقه فاقد برق هست و شب رو با چراغ های نفتی و گازی روستا را روشن می کنند. این ییلاق در ارتفاعات قرار گرفته و به همین خاطر پوشیده از مراتع سرسبز است.


saeedemdadi47
saeedemdadi47
سه شنبه 23 دی 1399 ساعت 12:07

بسیار ییلاق زیباست اما تا حالا اقدام برای برق رسانی نکرده اند، در مناطق روستایی میشه از فیبر نوری استفاده کرد و از مشکلات مردم مهمان نواز و سخت کوش روستا کم میشه.


frenc
frenc
یکشنبه 16 آذر 1399 ساعت 13:12

ییلاق زندانه استان گیلان با طبیعت بکر مکان بسیار مناسبی برای چند روز توقف و سپری کردن لحظاتی رویایی است.


yadgar_khoob_man
yadgar_khoob_man
شنبه 03 خرداد 1399 ساعت 17:51

گیلان همیشه با زیبایی‌ هایش انسان رو شیفته خودش میکنه این منطقه بسیار جالبه، اما در هر زمانی نمیشه به این منطقه سفر کرد.


اشتراک در شبکه‌های اجتماعی


پیشنهاد ویلاجار